| popmirgea87 a întrebat:

Nu-ti fa griji daca esti singur, poate Dumnezeu te pastreaza pentru cineva special!

Cum explicati asta? Pentru cel mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| MarYan00 a răspuns:

Pai...
Sa nu fii suparat daca esti singur si inca nu ti-ai gasit "jumatatea", deoarece D-zeu are pentru tine ceva mult mai bun decat ce ai vrea tu.
ceva de genu :p

| Mann02 a răspuns:

Am cam inceput sa uit de chestia asta sad

| Esperança a răspuns:

în momentul când vrei un partener de viaţa, este bine să il ceri din Mâna Domnului. Tu niciodată nu ajungi să cunoşti un om, pentru că el este schimbător.
Dar Dumnezeu cunoaşte gândurile şi inimile oamenilor.
în Biblie zice "Blestemat sa fie omul care se încrede în om". ştii cum sunt oamenii, azi îţi promit marea şi cu sarea şi mâine uită tot!
Decât intr-o companie neplăcută, mai bine singur. Nu dispera Dumnezeu ştie nevoile tale şi El la momentul potrivit, o să îţi dea şi un partener pe măsura nevoilor tale!

| CrisaALEXANDRA a răspuns:

Cred ca sugereaza sa nu ne intristam daca Dumnezeu nu ne-a dat pana acum niciun semn prin care viata noastra sa se schimbe in mai bine pentru ca El nu ne uita pe niciunul si poate ne pregateste ceva mult mai diferit si special ...cam asa ceva! happy

| mirelle a răspuns:

Păi în unele momente mă încurajez eu singură cu status ăsta, chiar dacă eu zic "Daa de unde eu vreau acum, sau nu mai îmi trebuie nimic
că ăla sau ăla ma dezamăgit".În următoarea oră tind să cred că acolo chiar e cineva "SPECIAL"pentru mine și eu o să fiu pentru el; D
cândva chiar dacă durează, eu aștept cât e nevoiehee hee