| Casiana a întrebat:

Nu vreau sa par sadica sau altcumva postand acest clip, dar am plans cand am vazut ca asa ceva se intampla in toata lumea: http://www.youtube.com/watch?v=m1jfYBqSwx8&feature=relat ed... Daca puteti dati-l mai departe pentru ca poate veti opri fara sa va dati seama pe cineva dn a face un avort! Multumim lui Dumnezeu ca am avut niste mame adevarate! Dupa aceea urmariti asta: http://www.youtube.com/watch?v=VEQsByYzv2I&feature=relat ed ...am fost impresionata!

Răspuns Câştigător
| mariobros a răspuns:

@alllinna, s-au facut avorturi, dar de ce s-a permis conceptia? in momentul procrearii persoanele nu erau constiente ca nu au de mancare pentru a intretine o familie numeroasa, sau ca sunt in vreme de razboi, sau pur si simplu ca nu vor copii? astea sunt motive pentru ca psihicul persoanei in cauza sa aiba o motivatie chipurile f bine fundamentata pentru a curma viata unui viitor individ. accidente se intampla, si astfel de clipuri nu sunt pentru persoanele care au facut deja acest lucru, sunt pentru constientizarea actului de avort in randul tinerilor, pentru ca `ce nu stii sau nu vezi nu te doare`.

23 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

E ok sa fii impresionata, insa viata e dura. De multe ori, de foarte multe ori este si nedreapta. Nu este cea mai buna solutie, este adevarat. Insa, saptamana asta am vazut la "Criminali in serie" cam cat de departe se duce si lupta impotriva avortului. Unul dintre activisti a inceput sa impuste doctorii care faceau asa ceva.
Ne trebuie o lumea in care fiecare sa aiba sanse macar egale. In care sa putem trai, insa, ca si la animale, la noi se da lupta pentru supravietuire: de o parte sunt cei opulenti, gretos de bogati care cred ca infiintand o fundatie careia ii doneaza 1 milion de dolari, isi spala pacatele. Si sunt si cei care mor de foame. Toti suntem vinovati. Insa important este cum iti traiesti tu viata, alegerile pe care le faci si aportul tau la a schimba ceva.

| ViVi a răspuns:

Este intr-adevar un caz extrem de dureros si cea ce se intampla e ca avorturile de fac foarte des. Dar cred ca unele fete nu au cu ce cresca acei copii sau are un caz aparte care nu poate sal aduca pe lume... E dureros dar ganditiva daca lar fi facut si nu ar fi avut de mancare sau alte lucruri era mai bine...deci rau cu rau sad

| ViVi a răspuns:

Acum toti copii avortati sunt la Dumnezeu cea ce ne mai dam sperante dupa chinul astasad

| Casiana explică:

Alllinna, nu sunt domnisoara, sunt doamna! Am 20 de ani, si vad viata ptin ochi de adult...Referitor la toti cei ce mi-au criticat aceasta intrebare, o sa va raspund...Nu este un chat este un schimb de idei! Si, Allinna, daca u ai fi fost unul dintre copiii avortati, doamne fereste, atunci nu ai fi gandit asa...In schimb avortul este crima, si as vrea sa vad cati gandesc asa ca mine!

| Casiana explică:

Felicitari, Gabi, si felicitari tuturor celor care au reusit sa primeasca intelesaul acestui mesaj!

| Casiana explică:

Sunteti de acord cu Allinna? Totusi este o viata de om...

| Casiana explică:

Draga Bebitz, este postata la "Adolescenti" pentru ca ei fac de cele mai multe ori aceasta greseala si poate am reusit sa le arat consecintele a ceea ce ar putea face...Asa ca nu imi obtii regretul pentru criticile aduse tie!

Multumesc!

| DonGiovanni a răspuns:

Doamne apara si pazeste mamele astea de avorteaza sunt niste curve 99 la suta... e emotionant ca am vazut acolo e sadic astept judecata de apoi ca nu mai suport lumea asta poate ca uni o sa rada de mine dar eu sunt crestin ortodox si cred in dumnezeu mult

| Brigitta a răspuns:

Primul clip l-am mai vazut, si eu am plans atunci...

| Jonsdottir a răspuns:

Nu pot sa ma uit I don't want to see crying

| Diva a răspuns:

Nu mai vreau postari de genul asta mi-a ajuns.

| snepy a răspuns:

Casiana, aici pui intrebari, nu este un chat, daca vrei chat cauta pe mirc sau macar postai acest lucru la alta categorie

| 1968 a răspuns:

E adevarat ce zici dar cand e vorba de un incest s-au un viol ce ne facem atunci, un copil se creaza ca un monstru fara cap s-au alte organe il lasam sa se chinuie?

| DrageanElena a răspuns:

Vaaaaaaaiii... k nici nu l-am putut viziona pe tot... cel mai urat lucru din lume... crying

| bebitz_8716 a răspuns:

In locul tau nu as my fi impotriva celor care posteaza intrebari in categorii necorespunzatoare deoarece u esti in aceiasi situatie sh intr-adevar aici se pun intrebari nu este chat.chiar daca este f trist filmuletul u il puteai posta pe un blog ceva, nu aici.asa ca nu my critica fara rost

| bebitz_8716 a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine pentru ca aici pui numai intrebari, nu postezi de capul tau ce doresti.in fine se pare ca tot nu intelegi.ps:my citeste o carte de gramatica,, greseala,, se spune my exact nu greseala.

| knnight a răspuns:

Sadsad, le am vazt pe amn2,sad

| Traficantadecorcodushe a răspuns:

E trist... Daca as putea as face orice sa opresc asta. Dar din pacate, sunt prea mica pentru a face ceva...Si pentru toate femeile care au facut avort:VA URASC! Sunteti niste MONSTRII...

| IuLiA_4257 a răspuns:

cryingcryingwowcryingcryingcryingam ramas uimita cryingsi sunt de acord cu tine cryingl-am trimis tuturor contactelor mele de pe mess si am ramas uimiti si tristi toti nici nu am putu sa vedem tot videocrying(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haide domnisoara ca avorturi s-au facut dintotdeauna, bunica a facut 30 de avorturi, ce era sa faca cu atatia copii mai ales ca era perioada de razboi si nu se gaseau alimente,
nici acum nu-i mai bine, cati copii crezi ca poate intretine o familie, si sunt curioasa ce varsta ai draga mea? cand ai sa ajungi sa ai doi copii sa fii sigura ca nu-l mai vrei pe al treilea, iar accidente de acestea gen avort au fost si or sa fie, asa ceva nu trebuia sa fie filmat, este ca si cum te-ai uita in vaginul femeii cu care faci dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti spun eu cati ai sa gasesti, cei care nu au copii sau au pana in 2 copii or sa condamne avortul, pentru ca se intelege altfel situatia dincolo de aceasta varsta si ce asta situatie, nu poti avea 4-5 copii, se intampla sa ramai insarcinata, aveam o colega de facultate care ramanea si in timpul ciclului, sau este o sarcina extrauterina cum spunea cineva, oricum tu lucrurile astea ai sa le intelegi mai tarziu, crede-ma, oricum te astept sa vorbim peste 10 ani, nu mai devreme.

| adorra a răspuns:

Oaaaaaaaacrying

| dyana_8024 a răspuns:

Ooooooo, doamne e infiorator, dumnezeu ne da o minune prin faptul ca ramnem insarcinate si unele famei avorteaza am vazut ama2 clputile si ma SOCAT... offf cata rautate sa omori o biata fiinta, eu am doar 15 anisi nu ma imaginez vreodata sa ovortez
... iar cum au spus ceilalti cu 5 6 copii de ce nu s-au gandit la asta inainte sa facA...multi isi fac poftele si apoi omara un suflet care nu e vinovat cu nimic asa e natura,,, sau chiat dc ziceti ce sa faca ca nu au posibilitati ii da la camine sociale si acolo au o speranta la viata si eu sunt la camin si nu e rau dc esti cuminte si inveti faci o scoala liceu si chiar si facultate dc te tine capu statul iti plateste toate conditiile...nu mi se pare corect ca sa spui despre un avort ca,, n are ce face sau nu au conditii,, sau ca sa u facut atatea avorturi iaca in ca unu ce este... o nu e strigator la cer voi astea aveti inimi de piatra ce cruzime,, DOAMNE FERESTE-M,,...