| lolamileyvanessa a întrebat:

Nuj la ce liceu sa merg vreau sa fiu actrita ma puteti ajuta?

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu ai nevoie sa mergi la un liceu de specialitate, dar...trebuie sa ai dictie foarte buna, sa citesti foarte mult literatura romana sau universala, sa ai memorie buna, sa nu ai probleme medicale grave la ochi, sa ai auzul bun, sa stii sa canti si sa dansezi, sa mimezi, sa improvizezi/din matura sa faci peruca/...incearca prin prieteni sa faci cunostinta cu un actor de la teatrul din localtatea ta, te va invata el ce sa faci ca sa reusesti la teatru/daca asa de mult iti place/ si poate devii si colaborator al acelui teatru, ca sa te obisnuiesti cu scena si cu publicul...si iar *dar*...inainte de toate invata, sa ai medii mari, ca altfel ti-o iau altii inainte.

| Raiden a răspuns:

Liceul de Arta la sectiunea "Teatru", din orasul tau.

| Raiden a răspuns:

@ www.Visează in pace:).
Cum ziceam, Liceul de Artă la secţiunea "Teatru", din orasul tau.
Apoi la UNATC(Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografie).

| Raiden a răspuns:

Dragele mele, fata doreste sa fie actrita.
Bineinteles ca nu e musai sa mearga la Lic. de Arta dar o sa ai mai multe porti deschise daca face liceul asta, pentru profesia de Actor. Poate va juca si in unele piese la teatrul din orasul ei, fiind la Lic.de Arta. cel putin asa e in orasul meuhappy.

| www a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la liceu de arte, poti sa mergi la orice liceu, ideea e sa mergi la un curs de actorie, de exemplu la scoala de arte din orasul tau(nu liceu sau ceva) la admitere.

| www a răspuns:

Raiden, nu vorbesc fara sa stiu, crede-ma, cunosc cel putin 10 studenti la unatc si nu, nu au mers la liceul de arta, au facut actorie, nu trebuie sa mergi la liceu special pentru asta.

| jedi_8834 a răspuns:

Sa nu ma intelegi gresit, nu vreau sa te critic dar actoria se plateste cam prost faci ce vrei.ee viata ta eu doar tiam spushappy

| aysun a răspuns:

Actrita de ce filme?big grin