| anonim_4396 a întrebat:

O colega era "moarta" dupa mine si ar fi facut orice sa fie cu mine. Mie nu imi prea placea cu ea, dar de multe ori ma sarutam cu ea. Ea tinea mult la mine, doar ca eu umblam cu alte fete. Acum sunt eu mort dupa ea, dar ea nu pare ca mai e indragostita de mine, nu stiu ce e in mintea ei. Are 14 ani si vorbeste cu un baiat de peste 18 ani, ea chiar crede ca el o iubeste si nu vrea doar sa o f... si sa o lase. Mai are rost sa ma gandesc la ea? sad

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Frate...la cum te-ai comportat cu ea,ai tratat-o ca pe o... Sincer,i-ai ranit sentimentele foarte rau atunci,doar daca ti-ai schimba radical comportamentul si daca ai demonstra ca esti cu totul o alta persoana,numai asa te-ar mai putea accepta la loc,in rest nu prea. S-ar putea sa ai totusi sanse sa te ierte cu timpul intrucat pana la urma erati si inca sunteti foarte mici, aveti timp cu carul ca sa va impacati, deci tot ce se poate.
Eu zic s-o lasi in pace, sa nu incerci s-o ranesti si mai mult pentru ca la varsta asta te indragostesti imediat si te desparti tot atat de repede. Daca tii cu adevarat la ea atunci nu o uiti si iti schimbi comportamentul pentru ea, oricum acea relatie cu tipul de 18 ani nu o sa tina prea mult pentru simplul fapt caci stiu si eu, are 18 ani tipul si are si el anumite nevoi. (SEX)
Ai sanse, de ce sa nu ai, trebuie doar sa iti ceri scuze si sa demonstrezi ca te-ai schimbat. Fapte, nu vorbe!
Hai, bafta!

1 răspuns:
| immaBeast a răspuns:

Nu, nu mai are rost.
Ea la 14 ani umbla cu baieti in toata firea, este doar un copil, nu cred ca relatia lor este tocmai una bazata pe ' iubire '.
Majoritatea relatiilor nu mai sunt bazate pe iubire ( asta este alta mancare de peste ), iti recomand sa cauti alta fata mai serioasa.
O sa-ti treaca ' dragostea ' asta fata de ea, si eu am fost indragostit lulea, dar fata mi-a spus ca nu vrea o relatie cu mine, am acceptat situatia si am mers mai departe.