| cristinel1996 a întrebat:

O colega mi-a spus ca "o caut." La ce se refera?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Daca ai incercat ceva ce ar fi putut sa o supere, daca ai facut ceva care a fost nepoliticos din partea ta, daca ai facut vreun gest necuviincios, daca ai discutat ceva neadevarat cu amicii despre ea, la asa ceva a facut referire.Adica,la propriu, s-ar putea sa o incasezi.
Asa ca, ar trebui sa-ti cam vezi de viata ta si sa o lasi in pace!

3 răspunsuri:
| Roxana6277 a răspuns:

Daca ti-a zis ceva de genul "o cauti (cu lumanarea)" asta inseamna ca ai suparat-o cu ceva sau te-ai comportat intr-un fel pe care l-a considerat necuviincios.

| Jipa95 a răspuns:

''O cauti'', adica te-a avertizat ca vrei bataie.

| EchoDemon a răspuns:

Esti pe cale sa o superi/enervezi