| TheSpecialOne a întrebat:

O definitie pentru: "cocalar"?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Manelist?

| Tinna22 a răspuns:

Cocalar=om care asculta neincetat manele si canta manele chiar daca nu are vocetongue funda?puppy dog eyes

| GOaway a răspuns:

Ţăran, total necool, ţigan, manelist, îmbrăcat foarte urât, de prost gust.

Funda?batting eyelashes

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Cocalar, cocalari s. m. 1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță
(dex)

| bebetho a răspuns:

Cocalarul este fiinţa extraordinară cu un IQ sub 80 care ascultă şi fredonează manele şi care nici dacă-i dai DEX-ul şi o sfoară nu leagă două cuvinte.De asemenea, este foarte mândru de incapacităţile sale.

| IIIx333III a răspuns:

Cocalar= fostul meu prietenwinking

Scuze... e o chestie personalatongueoh go on

| DanYyY_3270 a răspuns:

Cand zici cocalar e gandesti la un tip plin de beshini pe cap, de obicei sun inbracati la D&G, Emporio Armani, Versace, lanturi la gat de 1Kg,burtosi, astia sunt cei cu bani,iar cei saraci se aia cu haine de firma (false),lanturi care par a fi aur, nelipsitele besini pe cap, si un lucru pe care ambi il au in comun sunt: MANELELEE!

| BuddyBreakThough a răspuns:

Cocalar = cel mai simplu lucru este TheSpecialOne

| Mohito a răspuns:

Țigan care caută (sau mănâncă de) prin gunoaie.
https://www.qdictionar.com/definitie-dex/cocalar.php

șmecheraș de cartier