| SenpaiNone a întrebat:

O fata mi-a furat prietena cea mai buna :'( o cunosc pe fata aceea de mult timp si e o scarba care profita de orice persoane sad pe prietena mea o cunosc de mult timp de cand am mers la liceu si mie foarte draga dar fata aceea are mai multe lucruri comune cu ea decat ea cu mine :'( cand vreau sa vorbesc cu ea fata aceia e tot acolo sad nu ma lasa sa vorbesc cu ea se baga peste mine sad! Sa mutat de langa mine sad rade la ore cu fata aceea sad tin foarte mult la ea sad cum pot s-o recuperez?

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Buna Draga mea te sfatuiesc sa esi cu pritena ta care o considerai cea mai buna a ta si mai ales ca o cunosti de ceva timp sa esi sa i explici ca acea fata cu care umbla ea nu-i de ea tu o sa i spui o sa i da unmic sfat er ea daca nu acepta tu nu ai nimica de pierdut ea o sa pierda.

Fata aia ma refer la prietena ta o sa te piarda si i va pare rau dc sa fi trista poti sa iti faci prieteni noi oricum sa stii tu de la mine ca un prieten adevarat! oricat ai vrea sa cauti sa fie pentru tine nu vei gasi doar pe Dumnezeu il ai si el ti cel mai bun prieteni fi puternica si pasiva lasa lucrurile sa treaca asa asa e perioada asta la tine te inteleg si eu am trecut si stiu exact care e sadproblema ta.

sti ce mai bine ar fi ca tu sa nu le mai dai atentie la nici un dintre ele sa vezi cum o sa se simta de geaba incerci sa o ai inapoi ca pritena nu mai ai sanse ignorale... daca vrei sa mai vorbim sami lasi mesaj bine te-as putea ajuta cu sfaturi orcand vei vrea tu happy pup

4 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Daca ti'a furat'o inseamna ca nu era prietena ta cea mai buna, mai ales ca nu isi da seama. Incearca sa ii explici, dar stai linistita ca genul aceasta de "prietenii" incep usor, apoi sunt BFF si dupa parca ar vrea sa se omoare...
Daca e prietena ta cea mai buna cu adevarat se va intoarce la tine, poate e doar o faza de momentwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Caddillac a răspuns:

Esti intr-o situatie destul de dificila sentimental, incearca sa vorbesti cu prietena ta pe Facebook, Yahoo, sau orice platforma de socializare folositi pentru a vorbi cu ea in privat fara sa fii intrerupta de "Scarba" aia laughing, si explica-i cum sta treaba.

| StefanMV a răspuns:

Nu sunt fata, insa, parerea mea e ca ar trebui sa te intalnesti cu prietena ta ( decat voi doua ) fara sa stie tipa aceea si sa o rogi frumos sa te asculte pana la capat. Incearca sa ii explici cum este fata aia in realitate si spune-i cat de mult ti la ea si ca acea fata va distanteaza. Roag-o sa te aleaga pe tine, nu pe ea. Daca nu asculta nu ai ce face decat sa o lasi si in momentul cand tipa o va face sa sufere si isi va da seama singura care este realitatea se va intoarce la tine, desi asta s-ar putea sa dureze...