| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare am si eu, de fapt nu prima [si nici ultima]: Deci, am 14 ani, cam 1.57[60] si sunt slabuta, am doar 36 de kg de cand m-a cantarit ultima data, cred ca am probleme si cu calciul, credeti ca ar trebui sa merg la medic sau aveti metode prin care sa ma pot ingrasa?

5 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Pai, cam da ar trebui sa mergi la doctor.
Dar nu e ceva fff grav.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Stii ce?
nu sunt cat o batoza, nici cat o aschie sunt cum trebuie sa fie un copil de 11 ani si am 41 kg((cu tot cu pijama))si sfatul meu este sa te duci la doctor! 111

| Kolp a răspuns:

Of sa te ingrasi. cel mai usorlaughing
Sa nu faci sport, manci numai,, junk food" (fastfood) sau mancaruri uleioase, paste.
Tot ce ne zice doctorii sa nu mancam baga in tine.
Sau daca vrei o abordare mai sanatoasa, stai in casa dar mananci salata multa si carne di vita si pui.
Prajita din cand in cand ca sa nu te imbolnavesti de la atata mancare nesanatoasawinking
Mult noroc:*

| raluca750 a răspuns:

Nu iti face griji... eu am 13 ani si am 37 kg. am fost la doctor si mi-a spus ca asa sunt eu, mai slabuta. acum daca vrei sa vezi daca totul este in regula poti sa mergi la doctor.
oricum nu e o solutie sa mananci numai la fast food si sa nu faci sport(cum a spus TwistedGecko), o sa te imbolnavesti.
te'am pupat :*:*:*

| DeejayAlbinutsa a răspuns:

Multumesc de raspunsuri, am sa merg la medic, sa vad ce imi recomanda.Probabil asa e corpul meu si imi voi reveni multumesc mult:*:*