| patrik986 a întrebat:

O intrebare de curiozitate, de la ce varsta credeti ca este bine sa se inceapa o relatie?

10 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Intre 0 si 150.

| RAY a răspuns:

18 -fete
20-baieti

| SilentRain a răspuns:

2-3ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Cu tãticu

| Plato a răspuns:

Moral e doar peste 18, sub 18 e dizgratios, futil, destrabalari.

| Nemessys a răspuns:

Cand esti suficient de matur la minte si pregatit psihic. Ce vreau sa zic cu pregatit psihic? adica sa intelegi si sa accepti faptul ca s-ar putea sa se desparta de tine. Sa nu ajungi si tu sa faci nu stiu ce prostii si sa cazi in depresie doar din cauza unei simple despartiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider că de la 15-16. Atunci când chiar ești pregătit.Dar depinde de fiecare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| Kerre a răspuns:

Nu exista o varsta anume prin care sa poti incepe o relatie. Cand te vei simti pregatit/a atunci e momentul, in mare parte o "relatie" poate incepe de la 15-16 ani cand te maturizezi.

| Evaluator a răspuns:

Nu are importanta.