| ZuZa_6258 a întrebat:

O intrebare destul de intalnita : cum se face ca adolescentii din ziua de azi se refugiaza in droguri, tigari, alcool dupa ce au suferit sau si-au revenit dintr-o depresie? straight face Am cunostinte care sunt satanisti. Ei cred ca a crestinii sunt scalvi ai Lui Dumnezeu si considera ca viata inseamna libertate atunci cand te inchini lui lucifer. Mi-e mila de bietii oameni. Daca ati suferit si voi si ati trecut prin ceva de genul, va rog sa imi spuneti cum a fost. Pentru ca si eu sunt pe aproape de o depresie si as vrea sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uite eu am suferit in trecut din cauza fetelor am incercat sa fie totul bine am fost inselat, tradat pe la spate si acum urasc fetele le fac cum vreau eu si nu mai acord nici o sansa ca una sa fie cu mine, nici incredere nu mai am am ajuns sa fiu singur mai trag cate o bere sau un vin cu amicii sa mai uit de necaz mai fumez narghilea noroc cu ei asa stiu ca nu ma simt ultimul om pe pamant.

| ByaKid a răspuns:

Buna.Si eu de abia acum am iesit dintr'o depresie.Sunt genul de persoana care pune tot la suflet si se ataseaza f repede de oameni care dupa ma ranesc.In primavara asta mi-a murit cea mai buna prietena a mea.Si asta ma schimbat mult.Am trecut prin faza cu tigarile findca am sperat sa imi fac bine dar nu a fost asa.Nu am inteles niciodata de ce oamenii se drogheaza sau consuma alcool.Eu am incercat doar cu tigarile, care au fost putin prea tari si m-am lasat inainte sa devin dependenta.Mam inchis in mine.M-am certat cu parintii.Tot...Dar macar acum am gasit puterea sa zic 'am avut vremuri si mai bune, dar ma voi bucura de moment!'

| ZuZa_6258 explică:

Multumesc mult pentru. povestile voastre >big grin