| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare la modul general.Cum actionati in cazul unor ocazionali "smecherasi" sau tupeisti, la liceu sau pe strada.Mereu exista persoane cu glume mai proaste.Sunt curios cum actionati voi, eu de obicei nu bag in seama..sau raspund cu aceias moneda

2 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Pana mea.
Cum acţionez? Sunt self-conscious. Mi se rupe de părerile celorlalţi.
Un şmecheraş adevărat nu se ia de nimeni,niciodată dacă nu îl deranjezi.
Restul sunt wannabe. Şi pe wannabe mă pricep să-i rezolv,când e cazul, de obicei nu e.
În prima fază fac şi eu caterincă, de obicei se opreşte. CĂ mă pricep la asta.
În a doua faza, îi umflu ochii, fără avertisment.
Partea cu: Nu-i băga în seamă...îi enervezi şi o să facă mai rău. Chestia asta cu _nu-i băga în seamă_ trebuie s-o faci într-un mod destul de inteligent ca să dea succes.
Din moment ce ăia te iau la mişto nu eşti prea inteligent. Că dacă erai inteligent nu le permiteai să te ia la mişto.
Când nu-i bagi în seamă trebuie să ţi se rupă maxim de ce zic ăia. Nu în interiorul tău să tremuri ca un câine plouat. Că se vede chestia asta în exterior.
Hai baftă!

| RockOrNothin a răspuns:

Pe noi,doamna dirigintă (care e o persoană extraordinară) ne-a învățat că atunci când suntem înjurați sau jigniți sau faze d-astea, să nu răspundem, pentru că respectivul, când ne face pe noi proști sau mai știu eu cum, se descrie pe el însuși. :3