| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cei care au fost grasi si au reusit sa slabeasca. Ce ati facut, cum ati slabit, in cit timp si cu cite kg? Faceati sport? Daca da, ce sport si cite ore pe zi faceati sport?

2 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei! Eu nu sunt si nici n-am fost grasa dar am ajutat oamenii care au fost. Daca vrei sa slabestite poti duce la o sala de fitness dar ar costa ceva. Pe langa fitness si exercitiile facute acasa [abdomene, genolfexiuni etc], iti trebuie si o alimentatie sanatoasa. Adica fructe si legume. La micul dejun ai putea manca niste cereale integrale, la scoala poti manca un fruct [de exemplu un mar], iar la cina o supa, o ciorba, o mancare din cartofi. Evita grasimile si arsurile. Desigur, organismul itit va cere si un pic de carne si ceva dulce deoarece au si ele vitaminele lor. O friptura si o ciocolatica pe saptamana nu-ti va face nici un rau. Daca mergi la fitness si mananci sanatos in vreo 3 luni probabil vei putea slabiii 2 kg. Bafta!

| clauX a răspuns:

Am folosit o dieta big grin in 3 luni am slabit 20 kg nu faceam nici un fel de sport. mancam orice dar fara zahar. dar cel mai rau e ca nu mai stiu dieta. funda plz