| Claudiuu a întrebat:

O orga poate canta(sau "suna")(sau cum se zice) ca un pian?(nu stiu nu am avut niciodata si nici nu am cunoscut pe nimeni care are). Planuiesc sa imi iau una (original am vrut pian dar e prea scump). Si alte informati(recomandari) despre ea sunt binevenite.

Răspuns Câştigător
| Lauraaaa a răspuns:

Pai depinde acum de orga. Spre exemplu, eu fac pian si, exact ca si tine(de fapt nu am nici loc foarte mult pe unde sa il pun fara sa trezesc vecinii) nu am un pian, dar am in schimb o orga. Nu suna la fel, nici clapele nu sunt la fel, dar sunetele sunt in principiu la fel. Pianul e categoric mai bun, dar daca vrei sa inveti sa canti, nu conteaza instrmentul pe care il ai la indemana!blushing

1 răspuns:
| mihael4k3 a răspuns:

Orga nu suna ca un pian, clapele la orga sunt total diferite decit pianul dar eu iti recomand sa-ti ei un pian deoarece mai incolo o sati fie din ce in ce mai greu ca sa cinti la orga si pianul suna mai frumos, pianul are pedale dar orga nu are pedale