| anonim_4396 a întrebat:

O prietena de-a mea are herpes... dar partea cea mai rea e ca peste cateva zile are un eveniment important, cum poate scapa de el rapid?

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Se gasesc la farmacie plasturi speciali pentru herpes...ar trebui sa o scape in cateva zile thinking big grin

nony
| nony a răspuns:

Si care e treaba. te-ai gandit ca herpesul vrea si el sa participe la eveniment. ce aveti cu el rolling on the floor

| JackieSue a răspuns:

Plasturii nu te ajuta sa scapi de herpes... ii acopera doar.Crema herpestop sau pasta de dinti.Sau cel mai bine e sa-l sparga cu un ac.Nu e dureros, eu o fac de fiecare data cand imi apare.

| SweetCandy a răspuns:

Du-te la farmacie si exista o crema speciala pentru herpes... o sa-i treaca cu siguranta fff repede daca o folosestehappy

| want2bMajestic a răspuns:

Folosind plasturele sau aciclovir...recomand aciclovirul deoarece are efect rapid

| adeana a răspuns:

Alifie cu propolis.
Aciclovir de la farmacie sau compeed - plasture.
Sa dezinfecteze tot - tacamuri, pahare ca sa nu-l ia din nou. Sa se spele pe maini mereu.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Poate sa foloseasca crema speciala cumparata de la farmacie, sau poate sa-si puna putina pasta de dinti mentolata pe herpes. Success!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plasture si crema :bd

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu va recomadn plasture anti-herpetic, pentru ca daca il tii mai mult de 12 sau 24 de ore iti curge ceva de acolo... dar no