| LoveForShania a întrebat:

O prietena merge cu vara'sa la Ursus Evolution si as vrea sa merg si eu cu ele.Dar nu stiu cum sa-i spun, ca sa nu para ca ma bag asa ca proasta. Niste idei?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Incearca sa aduci iarasi vorba despre asta, iar apoi ii poti zice ceva de genul "Mi-ar placea si mie sa merg si, de fapt, cred ca asta am sa fac.", iar cu putin noroc, ea o sa spuna "Daca te hotarasi sa mergi si tu, atunci de ce nu mergi cu noi?". Daca nu merge, poti sa o intrebi, pur si simplu "Cred ca am sa merg si eu. Te-ar deranja daca as merge cu voi?". Nu ai de ce sa pari proasta daca o intrebi pur si simplu, fiindca va spune da sau nu si te vei lamuri.

1 răspuns:
| CosminCicio a răspuns:

Cerei pur si simplu daca iti este prietena adevarata va intelege sau roag-o frumos si spune-i ca o sa va distrati super etc etc inventeaza ceva. Funda daca te-am ajutat!