| ionnik a întrebat:

O problema banala, dar o problema. mie imi place de un coleg de clasa.vineri cand plecam de la scoala, el mi-a spus ca-i place de mine...si ma rog n-am mai stat pe ganduri si i-am marturisit si eu ca si mie imi place de el big grin
cand ne-am luat la revedere ne-am sarutat simplu pe buze.
acum ma gandesc ce fac eu maine cand ma duc la scoala...adica ma duc eu la el si-l iau in brate sau ce fac... laughing
nu sunt foarte pudica de fel, dar in momentul asta nu sunt sigura cat de "buna" va fi prietenia noastra big grin si nu stiu cum sa reactionez...sunt clasa a9a happy

4 răspunsuri:
| drpopa a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa astepti sa faca el primul pas daca ii placi cu adevarat te va cauta el primul

| Lora_6439 a răspuns:

Pai poti sa intri in clasa, iti lasi bagajul si il rogi sa iasa putin pe hol sa vorbiti. Incerci sa iesi inaintea lui, el venind dupa tine, pe hol il saruti pe buze si vezi si tu ce il intrebi. Gasesti un subiect de discutie. Asa mi se pare cel mai usor.

| LoveMusic a răspuns:

La vârsta ta ar fi normal să te îndrăgosteşti.Fi puţin indiferentă dar naturală. Fi atentă la el, fără să pari obsedată. Discutaţi şi ajungeţi la o concluzie, poate cine ştie, veţi fi împreună. Dar dacă te place cu adevărat, consider că ar trebui să facă el primul pas, pentru că aici, el e băiatul.Nu trebuie să te emoţionezi, poartăte normal, sau dacă ai emoţii, ascunde-le.Nu te emoţiona, pentru că îţi poţi pierde controlul/calmul şi el se v-a uita la tine nedumerit. Gândeşte-te bine la ce am spus happy Pupici kiss

| Helpmeeveryday a răspuns:

Fii tu insuti.Imbracate normal, dar asteapta sa faca el primul pas.Nu il privi prea mult.

Bafta!:*