| bixby a întrebat:

O sa raman corigent la mate.
Maine dau test la mate pentru cei corigenti. 18/22 copii sunt corigenti, cei 4 care nu sunt, sunt cei care au vrut sa mearga la olimpiada si le-a dat un 10 din burta numai ca au fost. Testul de corigenta consta dintr-un capitol. Ea ne-a zis din ce ne da test, si ne-a dat si poza cu exercitiile care vor veni. Partea amuzanta este ca ea vrea sa ne dea exercitii care vin la bac, iar noi suntem clasa a IX-a. Ne asculta din tot capitolul trigonometrie, iar, din cauza ca multi elevi nu au avut suficiente note, ea ne-a predat teoria, teorema sin, cos, etc. Dar nu ne-a aratat si cum sa aplicam formulele, iar acum trebuie sa luam note pe acest capitol. Mie nu mi se pare normal ce face. Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal ca copii care merg la olimpiade sa primeasca 10 la obiectul respectiv, nu din burta profesorului, ci din Regulamnetul scolar!

In ce priveste corijenta, cei care nu ati vrut sa invatati tot anul scolar, aveti acum ocazia sa invatati si sa luati note de trecere. Evident ca subiectele de la corijenta vor fi din ceea ce ati invatat anul asta la scoala.

Cand ai bube-n cap cum ai tu nu comentezi aiurea, mai a es daca nu ai habar ce se intampla, ci pui mana serios pe invatat si mergi sa-ti dai corijenta.
Spor la invatat si succes la examen!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că exagerezi. E imposibil să fiți 18 elevi corigenți din 22. Și nu mai folosi cuvântul "copii", că nu mai sunteți copii.