| yopy a întrebat:

oamenii surzi de la nastere in ce limba gandesc? Este o intrebare foarte grea cu un raspuns foarte concret si greu nici acum nu am aflat intrebarea. Daca stiti raspunsul sunteti cei mai tari.

Răspuns Câştigător
| AndreChan a răspuns:

EU CRED, repet CRED, ca oamenii surzi din nastere gandesc in limba lor, ca sa ma intelegi mai bine la fel cum orbii din nastere vad culorile din lumea lor, adica noaptea si ei viseaza si viseaza in culorile lor, asa cred ca si surzii ``aud`` noapte in vis o limba a lor, cel putin asa credhappy