| JamilaGizeh a întrebat:

Oare cum este sa fi prezentator de stiri?

4 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

In principiu pentru orice job in mass-media trebuie sa faci Jurnalism. Poti face fie la "Universitatea Bucuresti", "Spiru Haret" sau "Hyperion".

Dar cea mai buna e considerata Universitatea Media. Majoritatea care au ajuns mari in showbizul de azi au iesit de acolo; Si nu ma refer la pitzi care dau din gura ci la jurnalisti cu cap.

Dar printre cele mai importante cerinte sunt carisma, dictia si un aspect fizic placut. Daca te pasioneaza aceasta meserie este bine. Orcum este o meserie frumoasa ai si pauza in afara lumini reflectoare studiezi un caz inainte de al prezeenta

| LegionarulRoman a răspuns:

Nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le arăţi tuturor faptul că n-ai personalitate, ci doar citeşti ceea ce vezi pe prompter. Tot e la modă porcăria asta cu " robotizarea ". Nu înţeleg de ce nu sunt înlocuiţi prezentatorii de ştiri cu un robot? N-ar fi nicio diferenţă. Ba da, ar fi una: aceea că robotul ar reuşi să spună corect o frază cap-coadă.