| luna_9427 a întrebat:

Oare de ce atunci cand esti indragostit vezi perfectiunea in persoana iubita?
De ce iubesti si lucrurile rele pe care le face si le spune?
De ce iti doresti sa o vezi in fiecare dimineata langa tine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca o iubesti. Dar te inseli, nu "iubesti lucrurile rele pe care le face", i le treci cu vedereawinking

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu degeaba se spune ca dragostea e oarba.Si ca creeaza dependenta;)
Si ca doare.
Dar se merita;))
http://www.youtube.com/watch?v=rkO3g2IXyqs&feature=player_embedded

| Bacemi a răspuns:

Pentru ca iti doresti asta din tot sufletul. Ai vazut unele calitati la ea si te incapatanezi sa o iubesti pentru asta pentru ca stii cat de greu e sa gasesti persoana perfecta. De asta iti spui ca merita sa incerci si speri sa devina cu timpul tot ce iti doresti tu.

| anna01 a răspuns:

Eh, asta-i miracolul iubirii, este ceva divin menit sa ne schimbe destinul, sa ne daruim trup si suflet unei persoane.Nu-l poti explica, doar inima poate sa-si explice siesi. Daca traiesti dragostea, vorbeste cu inima si n-o mai cerceta, cautand explicatii logice; intri pe un taram unde inima domneste si tu asisti la judecata impusa de ea.

| unu a răspuns:

"divin" pe dracu'. Daca iubesti o persoana treci peste defectele pe care le are pentru ca despartirea de acea persoana ti-ar provoca o suferinta mai mare decat cea pe care ti-o provoaca prin defectele ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea e de multe ori si oarba, sau cel putin asa vrea sa para...cand simti ca-ti bate inima si doresti ca acea persoana sa stea mereu langa tine, nu ai ce facewinkingwinking.