| AlexDorinel a întrebat:

Of... am maine meditatie la mate, nu-mi place meditatia deloc, am ajuns sa ma stresez mai tare pe meditatie decat pe scoala... nu o suport, s-a ajuns prea departe cu meditatia in 2019.Nici tema nu am putut s-o copii de pe net ca mi-a dat din alta carte

11 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Si care este intrebarea?

Răspuns utilizator avertizat
| evenso a răspuns (pentru AlexDorinel):

Invata si incearca sa rezolvi singur problemele, fara sa cauti rezolvarile de pe net. Este o perioada cand e musai sa inveti mai mult, asta este n-ai ce face.

| Bondarel99 a răspuns:

Părinții tăi au impresia ca îți fac un bine dacă dau 50 lei sau cât mai costa o meditație.
Dar astfel de părinți nu fac altceva decât sa încurajeze lenea și sa risipească banii. Profesorul ala de la clasa e acolo ca sa îți răspundă la întrebări, chiar dacă nu face lecția cum trebuie tot Reții ceva de acolo și dacă nu înțelegi îl poți întreba absolut tot ce vrei. Sa nu mai zic ca pe net găsești tot ce ai nevoie sa știi. De ex dacă nu înțelegi operațiile cu radicali, doar cauți pe google sau pe YouTube și găsești zeci de surse (sute sau mii dacă știi și engleza). Deci nu înțeleg cum te poate ajuta meditatorul in alea 2 ore mai mult decât te poți ajuta TU. Așa ca încearcă sa înveți singur (te asigur ca poți deveni singur matematician) și le spui părinților ca nu ai nevoie de meditatii ca sa nu te plictisești acolo, ba mai mult, dacă înțelegi matematica vei lua note de 10 și părinții îți vor lua tastatura și pc și ce ai mai menționat tu ca vrei cu ardoare in alea 50 întrebări anterioare.

| ℓαυяα a răspuns:

Asta este scopul meditațiilor. Sa înveți, nu sa copiezi de la x, y, z sau de pe net. Puneți puțin mintea la contribuție și fa ti tema, nu e imposibil. O sa te ajute, nu sunt inutile.

| Catrice a răspuns:

Ce groaznic! Auzi la profesor, sa dea teme care nu se găsesc pe net... Dictatură, nu alta!
Ce sa faci?!
Ce au făcut și alții înaintea ta: RĂSCOALĂ! REVOLUȚIE! RĂZBOI!
Strângi informații despre inamic, pregătești un complot, angajezi un asasin, îți găsești câțiva spioni loiali, îți aduni câteva sute de oameni bine pregătiți pentru luptă, faci provizii de hrana și muniție, te pregătești sa preiei conducerea!
Asa nu se mai poate! Suntem în 2019 și unii încă se cred superiori altora! Cineva trebuie sa reinstaureze ordinea!

| Sn4k3 a răspuns:

Invata si o sa devina mai usor.

| Ineys a răspuns:

S-a ajuns prea departe domne, intr-adevar. Ce este de facut in acest caz? Nimeni nu stie... Incotro se indreapta lumea asta...
Daca in 2019 e asa... iti dai seama peste 10 ani?

| Iote a răspuns:

Meditatia nu este ca sa copii temele de pe net, ci ca sa te ajute sa gandesti singur cum se rezolva. In aceste conditii, ai un meditator foarte bun. Invata toate lectiile si intreaba-ti profesorii CE nu ai inteles. Nu vei mai fi stresat.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Iesi pe geam si urla
o sa ajute, da, dar putin, ca te mai descarci
altfel, daca te lasi de scoala o sa ajungi boschetar
e viata frumoasa ca boschetar, nu ai ce manca, dar ai aurolac, iarna ingheti de frig, etc.

| mtw123 a răspuns:

Ce copilării... nu te mai duce dacă nu-ţi convine, nu toţi trebuie să avem studii.