| ingerashu09 a întrebat:

OK! Am o problema! Am cazut in acelasi liceu si in aceiasi clasa cu o colega din generala pe care nu o suport.Acum ea vrea sa stam impreuna in banca, iar eu nu vreau deloc, dar nici nu vreau sa o fac sa se simta prost.Help!

8 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Ii poti spune ca o sa vedeti cand incepe scoala cum o sa stati, ca mai e pana atunci etc.nu ii da un raspuns sigur ca vrei sau ca nu.cine stie. poate pana trece vacanta te vei intelege mai bine cu ea si iti cei dori sa stai cu ea in banca. iar daca nu o sa vrei, intarzie un pic in prima zi de scoala astfel incat atunci cand vei ajunge in clasa sa fie bancile ocupate si sa te asezi cu altcineva in banca.Asa o eviti frumosbig grinwinking
bafta

| Kitty a răspuns:

Ii poti spune ca vrei sa ai o colega noua de banca, sa cunosti mai bine si pe altcineva, iar apoi daca nu iti face placere sa stai cu nicio alta persoana, poti sta cu ea in banca.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E simplu, îi spui adevărul, că nu vrei să stai cu ea pentru că nu eşti sigură că vă veţi înţelege bine. Şi că depinde de cum va fi relaţia voastră în continuare. Fi sinceră. Baftă!

| BRoxana a răspuns:

Nu, frate, stii ce, explica-i mai bine ca nu o suporti, pur si simplu ii spui verde-n fata, urasc ideea de sa te simti prost, nu e ceva rau sa fii sincerathinking in final tu alegi daca ramai cu ea pe cap, doar pentru ca te simti prost, ce-are daca se supara putinthinking ie o chestie de bun simt sa nu fii fake si sa o minti in fata, ii spui verde-n fata ce simti, nu creca e o problemathinking

| Just mE:x a răspuns:

Eu i`as spune mai in gluma mai in serios cam asa "te-am suportat 8 ani de zilesmug vreau sa vad daca mai ajung la performanta astab-), deci poate ar trebui sa nu stam in aceeasi banca. tu ce spui? nu vrei sa ne cunoastem mai bine colegii dupa, poate in urmatorii ani mai vedem, dar acum nu prea cred"hee hee
laughing Parca ma vad spunand asta. :*
Multa bafta >big grin

| 009 a răspuns:

Zii ca vrei sa te mai gandesti sa ca vedeti la toamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi in fata realitate doare dar ii cea mai buna

| Alex_9906 a răspuns:

Spune-i adevarul