| Paulystar a întrebat:

Ok, am probleme cu prietenii. Nu am niciunul.

Deci, m-am mutat la un bloc nou (ma rog, complex cu vreo 10 case mari) si nu am niciun prieten de la Crăciun, cind ne-am mutat.

Totuși, majoritatea băieților si fetelor mari vorbesc rusa. Eu nu știu rusa.

Cum sa îmi fac prieteni sau sa intru intr-o gașcă? Mama si tata tot încearcă sa ma ajute, stau toată ziulica la PC si joc Minecraft, in timp ce toți copii de vîrsta mea stau afara, discuta, se dau cu skate-ul.

Va rog, dati-mi idei cum as putea socializa, eu sunt timida! Mulțumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| ღβأβأ a răspuns:

Du-te la ei si da mana cu cineva, e suficient sa iti faci un singur prieten de acolo ca vei intra rapid intr-o gasca.

3 răspunsuri:
| MariMaria14 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine! Si eu sunt timida, dar mi-am facut prieteni doar avand incredere in mine si curajul de a vorbi cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai mutat in Rusia sau de ce vorbesc majoritatea limba rusa?

| Paulystar explică:

Ei vorbesc rusa căci eu nu sunt din România si in casa in care m-am mutat stau ruși.