| Alex_2741 a întrebat:

Ok deci am si eu o intrebare >:". e nitel cam jenanta dar poate primesc un raspuns bun. Deci e vorba de minehappy. Eu nu sunt un baiat de bani gata deci nu am bani happy. imi puteti spune si mie cum pot sa fac o fata fericita chiar daca nu am bani? sa o duc la un suc sau discoteca.chiar daca nu imi place mie tongue. Dar va rog sa imi spuneti si mie daca stiti e important pentru mine. Multumesc

12 răspunsuri:
| A??y a răspuns:

Pai economiseste`ti banii pentru iesiri, pe unele le cuceresti usor cu bani iar pe altele care ce`i derpt sunt cam putine le cucerseti prin vorbe. Depinde de felul ei de a fi, sensibila, prefacuta. Daca o lauzi si ii zici : ce frumoasa esti atunci cand zambesti sau ceva de genu o sa fie fericita :*.

| Vizitiul a răspuns:

Relevant este ca acea fata sa -ti fie similara, adica, sa nu scape impresii la fiecare pas, sa nu aiba fite de Bucuresti, sa nu fie materialista. Daca poseda toate aceste carcateristici, o sa te bati cu morile de vant. Depinde de fata, depinde de cum interpreteaza ea fericirea, unele vor sex, bani, iesiri, chestii extravagante. Unele sunt fericite prin prisma faptului ca sunt iubite, respectate. Tu alegi! Nu-i suficient sa fi tu potrivit, trebuie sa ai langa tine fata potrivita.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E greu moşule dar uite, în cazul meu, câtă vreme am dus-o bine cu banii, aveam parte de fete dar toate erau superficiale şi nu m-am putut îndrăgosti.
Exact când eram în ditamai gaura din punct de vedere financiar (că deh... m-am mâncat în c.r să dau la facultate) atunci m-am îndrăgostit exact de-o fată căreia aspectul financiar îi este irelevant.
Îţi trebuie doar multă răbdare, cinism, sinceritate şi naturaleţe.
O să ai parte mai greu de o relaţie dar o dată ce ajungi într-o relaţie, fii sigur că te va ţine mult pentru că acea fată te-a luat pe tine lângă ea, nu portofelul tău şi nu "popularitatea" ta ci doar pe tine.
Succes!

| Yana a răspuns:

Banii chatterbox. Poti sa ai dificultati doar daca e o fata d ebani gata, sau una care viseaza la un baiat cu bani si mai nu stiu cum. Nu e nevoie sa arunci cu baniihee hee e suficient sa o inviti la un suc. Acolo vorbesti cu ea, incerci sa o cunosti cat de cat, dar sa nu o sacai prea mult. Dupa cateva zile poti sa o mai intrebi daca mai accepta sa mearga cu tine la o prajitura, cafea, suc, etc. Daca accepta e bine. Daca nu, asta e!

| Adella92 a răspuns:

Pai depinde si de persoana de langa tine... daca este mai materialista sau nu.nu stiu incearca sa o faci sa se simta bine alaturi de tine si chiar daca nu ai bani... dar ca sa va distracti uneori trebuie sa o inviti si intr-un club sau la o iesire in parc. poti sa o duci in locuri unde costurile sunt mici.de ex o iesire in parc, in oras, dar cum am mai spus depinde si de pretentiile ei

| Blue_2059 a răspuns:

Uite un raspuns de la o fata, adica eu.Nu pot spune ca sunt cu adevarat materialista dar imi place sa fiu rasfatata, si nu sunt de bani gata, ci cu posibilitati financiare bune.
Prietenul meu nu e foarte instarit, dar asta nu ma deranjeaza, incerc sa ma obisnuiesc cu situatia si nu pot profita pe seama lui.La urma urmei depinde si de tipul de fata.
Sper ca am fost utila. Te'am pupat si baftabig grin

| Alex_2741 explică:

Multumesc Prieteni big hug kiss deci...sunt cu ea de 4 lunihee hee si pana acum nu mi-a zis nimic de bani blushing. dar ma simt eu prost ca nu am si eu bani sa o scot undeva sau chestii de genu asta happy. Orikum multumesc de Raspunsuri foarte utile si foarte buna pup p toti kiss

| Alex_2741 explică:

Poi mersi all ca ati raspuns la intrebarea mea happy Alle nu stiu cate fete gandesc asa ca tine dar imi place cum gandesti. kiss pwpici anche a tekiss

| 3u a răspuns:

Alex nu conteaza banii si eu m-am indragostit de un baiat care nu era cel mai bogat deci nu se afla pe coperta revistei Forbes dar nici nu era chiar sarac. Fetele care nu se gandesc decat la bani nu iubesc adevarat.

| ana1234 a răspuns:

Pe mine m-ar face sa ma simt prost un tip care nu face altceva decat sa-mi faca cadouri nu cred ca as putea sa le accept cu gandul ca a dat prea multi bani pe ele.as prefera unul care sa se comporte cu mine ca si cand as fi totul pentru el si sa-mi zica fosrte des ca ma iubestewinking:X:X

| Alle_2299 a răspuns:

Cum au zis si ceilalti...nu totul se invarte in jurul banilor. Mie de exemplu mi-ar placea mai mult o plimbare in parc si o inghetata savurata alaturi de iubit in loc sa mananc fructe de mare la un restaurant f scump alaturi de un rasfatat care crede ca se poate cumpara orice cu banii.Depinde si de fata...ca in ziua de azi majoritatea se gandesc doar la iubiti cu bani chatterbox. Sper ca o sa gasesti persoana potrivita care stie sa te pretuiasca si sa te iubeasca pe tine, nu pe banii tai. :-)

Pupici kisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii de bani gata ca sa fii cu o fata.Fii tu! Comporta-te naturalhappy. Falsitatea nu ajuta cu nimic intr-o relatie.
Pai daca fata te place/iubeste atunci orice ai face tu o face fericita, adica:sa o saruti, sa-i fi alaturi, sa o strangi in bratze day dreaming, sa o surprinzi cu ceva nou (in relatie). Daca ai vrea sa iesi la o prima intalnire, puteti iesi si in parc, iar acolo nu e nevoie de banihee heedoar in cazul in care e f.cald afara si vrei sa cumperi o sticla de suc/apatongue
Puteti gasi locuri unde va simtiti bine si fara sa cheltuiti banihappy