| Anonimaa27 a întrebat:

Ok deci va părea ciudat dar vreau sa învăț sa nu îmi mai pese așa de mult. Sunt genul ăla de persoana care suferă din orice cct, daca comentează cineva la mine îmi pasa prea mult. Si in acest moment am o grămada de probleme de genul asta, duc pur și simplu simt ca nu mai pot și vreau sa ma doară fix in cot de tot.

Mersiii anticipat No hate pls

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desi si daca te jignesc isi pasa?

| Anngela a răspuns:

Deci fa te ca nu iti pasa si apoi da le replica asa vor stii cu cine se confrunta si te vor lasa in pace; ). Si ignora i nu mai pune tot la suflety. Stiu despre ce vb si eu m-am confruntat cu astfel de probleme jur. Si mama m-a invatat sa nu pun tot la suflet. Daca mai vrei sa iti zic sau sa te ajut cu ceva scriemi in privat te rog. Succes

| ralu312 a răspuns:

Buna! Cred ca multi oameni se confrunta cu acest lucru. Parerea mea este ca ar trebui sa iti schimbi putin gandirea, nu sa nu iti mai pese. Este bine sa iti pese mult de oamenii la care tii si care tin la tine si de parerile lor, de oamenii buni si sinceri si care nu arunca cu rautati gratuite. Cred ca ar trebui sa eviti aceasta categorie de oameni care se cred buricul pamantului si care cred ca au dreptul sa ii injoseasca, ar trebui sa ii ignori, ar trebui sa iti spui tie insati ca meriti mai mult, ca nimeni nu are dreptul sa iti spuna lucruri urate si mai ales ca nu ai de ce sa te consumi pentru asemenea oameni. Ar trebui sa te pretuiesti mai mult, sa ai mai multa incredere in tine si sa nu iti pese de parerea lor. Va fi greu, intr-adevar, sa nu iti pese deloc, sa "te doara in cot", insa trebuie sa fii matura si increzatoare in tine si in fortele proprii, sa nu asculti gura lumii si sa fii tu insati indiferent de lucrurile care ti se intampla. Sper ca te-am ajutat!