| anonim_4396 a întrebat:

Ok,imi place de un baiat de un an.Si uitasem de el, consideram ca e ok fara.L-am refuzat si apoi m-a refuzat el pe mine dupa cateva luni si au trecut 7 luni de atunci. Acum, eu am fost repartizata la liceul lui.Dezastru pentru mine,liceul e foarte tare,dar,ne ignoram, ma ignora si eu fac la fel,nu imi vorbeste mie dar,ii intreaba pe oameni despre mine,am incercat sa-i vorbesc dar a ras si a plecat (nu nu e nesimtit,dar nu stiu nici de ce radea, el chiar e un baiat de treaba), si doua prietene imi spun ca el se uita de multe ori la mine. Intrebari:
1 Se poate sa mai simta ceva pentru mine
2 Daca da, de ce nu face nimic?
3 Daca nu, de ce se comporta asa totusi
4 Ce ar trebui sa fac pentru ca eu inca simt ceva pentru el
5 Ce ar trebui sa fac? Eu am incercat sa ii vorbesc si nu a mers,am incercat sa il ignor si nu a mers (treceam pe langa el,eram gata sa nu zic nimic,si a zis buna si mi-a zambit iar eu eram ceva gen:buna laughing)), cu un mare zambet pe fata, pana mi-a cazut fisa si am inteles ca de fapt il ignoram )
6 Daca ii intelegeti comportamentul vreau si eu explicatii Eu nu mai inteleg nimic.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 da, dar tu la refuzat atunci si el a ramas cu asta in minte
2, pentru ca ar inseamna ca isi arata sentimentele plus ca de ce sa nu fie cum ai fost tu cu el
3, ca te place
4 sa vorbesti cu el deci nu prea va vrea
5 sa vb cu el
6 eu cam il inteleg tea placut l-ai ignorat, acuma el te ignora pe tine, tu nu il placi e doar un capriciu ca nu il ai, daca l-ai avea te-ai plictisi de el

| Bufferia a răspuns (pentru RAY):

Crede-ma nu-i asa......Am ajuns sa il cunosc.Asta m-a facut sa ma indragostesc.Nu e un capriciu

| RAY a răspuns (pentru Bufferia):

Stiu cum e iubirea feminina in fine

| Bufferia a răspuns (pentru RAY):

Pe parcursul unui an ...chiar l-am cunoscut, si il refezasem pentru ca eu nu am avut niciun prieten si pai.
Eram foarte timida, deci.Nu stiam ce sa fac...

| neutrino a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic, iar el este prea mic pentru a fi in stare sa faca ceea ce trebuie facut.

| Gunoi a răspuns:

Încearcă să treci peste el nu simte absolut nimic şi face totul în glumă e un "joc" poţi să-l joci şi tu. nu-l lăsa să câstige fă şi tu glumiţe pe seama lui

| Bufferia a răspuns (pentru Gunoi):

Nu e genul asta de baiat...

| Gunoi a răspuns (pentru Bufferia):

Crezi că-l cunoşti?