| oEbru a întrebat:

Ok, nu prea contează cine sunt. Ce pot să vă zic despre mine este că am 14 ani. Vă rog frumos, dacă aveţi chef de mişto, duceţi-vă în altă parte, vă plătesc eu biletul.
Îmi place de un băiat, pot să spun că-l iubesc...dar el nu prea ştie că exist. Ne-am întâlnit f2f de vreo câteva ori, iar ultima oară m-am întâlnit cu el în parc pentru a mă ajuta puţin cu o chitară. Aş vrea să vorbesc cu el, dar cred că sunt prea insistentă. El are prietenă, şi nu prea cred că s-ar uita la mine. Aş vrea multe...din păcate, aşa se întâmplă. A trebuit să mă descarc puţin aici, pentru că în rest nu prea am pe nimeni. Nişte sfaturi? Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Bine, acum a facut si el reclama la liceu ca orice elev model. Dar eu in locul tau as aprecia chestia asta pentru ca :1.Fie i-ar placea sa fie la acelasi liceu cu tine. 2.Fie crede ca e locul potrivit pentru tine, ca ai talentat deci te apreciaza. Oricum o ei, tot cu + da.
Nu consider ca e varsta asa importanta, poate sa fie destul de matur, mai ales daca are valeitati artistice.

12 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Nu vreau sa te supar, sau sa crezi ca fac misto, dar sincer, eu te sfatuiesc sa nu te bagi intre el si iubita lui. Crede-ma ca stiu ce spun, ca nici mie nu mi-a placut cand s-au bagat toate inteligentele in relatia mea, si chiar din cauza lor m-am despartit de prietenul meu. Macar asteapta sa se desparta de ea, doar nu o sa fie impreuna pentru totdeauna. Sau apropie-te de el ca amica, poate ajungeti sa fiti cei mai buni prieteni. Dar inca ceva, sa nu incerci sa ii desparti tu, lasa lucrurile sa mearga de la sine.
Trebuie aici si putina rabdare.
Bafta!

| oEbru explică (pentru sophieLY):

Niciodată nu m-am băgat să despart două persoane care se iubesc. Niciodată nu voi face asta, pentru că şi mie mi s-a întâmplat. Vreau sa fiu prietenă cu el, măcar atât.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aștept banii pentru... bilet! laughing

| oEbru explică (pentru floresdemayo):

Ok, aşteaptă! big grin

| MyNameIsCata a răspuns (pentru floresdemayo):

Ai fost cam rautacioasa dar sincer mi-ai adus un zambet pe fata laughing

| Iubibilăă a răspuns:

Banii de bilet?

| oEbru explică (pentru Iubibilăă):

Ok, poţi să nu-ţi baţi joc, te rog? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fetita, daca el te priveste ca pe Sf.Filoftea,lasa-te pagubase.Nu numai ca-ti pierzi timpul, dar iti faci si inima rea, degeaba.Gaseti tu altul care sa-ti faca "ochi dulci". Asta nu a fost misto, ci purul adevar.

| Alexaaxc a răspuns:

Mai intai, cunoaste-l ca sa vezi daca el e baiatul care tu crezi ca e.
E un test de rabdare asta, daca esti dispusa sa astepti ar fi un lucru frumos sa ii respecti decizia de a fi cu acea fata.
Voi aveti un punct comun, chitara. De aici pot porni mai multe intalniri, conversatii. Daca aveti un anturaj comun atunci puteti si sa iesiti des. Ori daca ai prieteni ce fac parte din anturajul lui poti sa te apropii de ei si astfel sa il vezi mai des.
Ti-as propune sa faci cover-uri la chitara si sa le postezi pe fb sau pe o retea sociala, asta sigur i-ar atrage atentia, poate si sa il inviti odata sa cante cu tine si sa puneti un video cu voi, ar fi o colaborare frumoasa.
Tu, daca ai ocazia sa te apropii de el, arata-i ca esti o companie extre de placuta, o prtietena de nadejde(daca are nevoie sa fie cineva langa el, poti fii tu aceea). Zambeste, radiaze de energie pozitiva, o fata cu o atitudine ca aceasta va atrage atentia si aprecieri.
Pana la urm amerita sa depui efortul de a il cunaoste daca ti-a starnit atat interes. E frumos sa crezi ac cineva e special deci bucura-te de momentele frumoase si nu iti spune ca "nu s-ar uita la mine". Ai o personalitate grozava, pune-o in valoare! Pana la urma nu stii ce sanse ai, lasa totul sa vina de la sine si tu bucura-te de anii asta-i pentru ca sunt unii foarte frumosi care nu se mai intorc.
Pate fericit si succes!

| oEbru explică (pentru Alexaaxc):

Mda, cred că ai dreptate... Nu ştiu ce să zic. Când m-am întâlnit cu el i-am zis că vreau să dau la acelaşi liceu unde este şi el, şi a zis: DAAAAA, hai la arte, hai la arteee! Te rog. Ok, ce să cred? laughing
P.s. E mai mic decât mine cu un an laughing)

| oEbru explică (pentru Alexaaxc):

Mulţumesc mult!

| Alexaaxc a răspuns (pentru oEbru):

Bine, acum a facut si el reclama la liceu ca orice elev model. Dar eu in locul tau as aprecia chestia asta pentru ca :1.Fie i-ar placea sa fie la acelasi liceu cu tine. 2.Fie crede ca e locul potrivit pentru tine, ca ai talentat deci te apreciaza. Oricum o ei, tot cu + da.
Nu consider ca e varsta asa importanta, poate sa fie destul de matur, mai ales daca are valeitati artistice.