| xCăpşunici a întrebat:

OMG Tpuu.

Vreau sa recunosc ceva.Am mintito pe mama si nu prima oara. M-a prins ca m-am dat cu rimel si crying. eu am dat vina p o colega. e mai d trebuie.suntem cam bf.si mama a zis ca vina maine sa vb cu fata la scoala sadchiar nu vreau sa o bag in asta si ttrebuie sa recunosc ca am folosit machiajiul ei fara sa imi dea voie, cred ca mai dezamagita va fi pentru ca am mintito dar nu stiu.

Va rog. Ajutati-ma. Ce moduri sa folosesc pentru a nu se supara pe mine atat de rau...Cum sa-mi recunosc greseala ca sa nu o afecteze.asa la inceput de primavara?

Răspuns Câştigător
| CristineDelaruss a răspuns:

Spune-i adevărul. Va aprecia asta.
Presupun că ai sub 12 ani.
Dar dacă nu, spune-i să aiba mai multe încredere în tine.
Baftă.
Să ai un 1 Martie frumos şi plin de mărţişoare :*.

9 răspunsuri:
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Tu cati ani ai? happy
Spune-i frumos ca ai mintit-o ca nu ai vrut sa se supere pe tine, dar acum ti-ai dat seama gat de mult ai gresit.
Promite-i ca nu o sa se mai repete >big grin

| effect a răspuns:

Recunoaste in fata ei, cere scuze si spune ca nu vei mai face niciodata fara sa ti dea ea voie :-)nu trebuie sa ti fie frica de ea, doar ca nu e frumos sa o bagi pe colega ta in chestia asta.Alta data sa nu o mai minti ca nu rezolvi nimic.multa bafta >big grin

| Punky a răspuns:

Incepe prin a-ti cere scuze si a face-o sa inteleaga ca toate fetele o fac si te-ai lasat dusa de val. Sfarsitul : A doua oara nu o mai fac!
Pentru ca ai mintit spune-i ca ti-a fost frica sa spui adevarul deoarece te gandeai la consecinte, dar ai ajuns la concluzia ca minciuna are picioare scurte. Sper ca va merge happy.
XOXO, Punky

| moniii a răspuns:

Pai ii zici prietenei tale daca te poate ajuta daca nu ii zici mamei tale thinking na`i incotrostraight face

| St3fY_3193 a răspuns:

Pai u ce varsta ai si ai voie sa te machezi? si exp ca ai vrut sa te machezi si u si ca ai gresit. spune-i ca nu e vina colegei sad si spune-i daca poate sa iti ia si tie o macheaje sa nu le mai folosteti pe ale eibig grin sa nu se mai superesad si nu folosi prea mult macheaj un rimel, luci poate creion ...Succes :X Si spuni cat de rau iti pare si ca nu e vina colegei:X

| scabex a răspuns:

Sti ca mamele in general au o vorba "minciuna spusa este pe jumatate iertata" si de cele mai multe ori merge. Da ai putea sa te duci tu frumos la maicata si sa iti ceri scuzi ii spui ceva de genu"Mami imi pare rau ca te-am mintzit si am dat vina pe colega mea, a fost prima si ultima oara nu o sa ma mai dau fara acordul tau" Ca sper ca stii in a iti cere scuze in fata unei persoane nu este nimic josnic sau "Penal" Cum ziceti multi dintre voi. Incearca si nu o sa ai nimica de pierdut iti promitwinking

| MaimoSH a răspuns:

Cel mai simplu lucru :spune-i adevarul.Adevarul este cel mai important

| AlcoholicSmile a răspuns:

Spune-i ca ti-a fost frica sa recunosti, ai inventat pe moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunoaste cu curaj, asa e cel mai bine.