| mari_3334 a întrebat:

Organizam o mica petrecere de halloween si eu si echipa mea trebuie sa facem bauturile si decoratiunile.am cautat, dar nu am gasit mare lucru. orice idee e binevenita.

Răspuns Câştigător
| brunetzika_6738 a răspuns:

Faceti multi dovleci scobiti si luminati cu multe lumararele in toata incaperea. puteti sa faceti nisti "ochi" din oua fierti, la mijloc puneti o maslina fara sambure si dati cu ketchup pe deasupra sa para a fi niste ochi infricosatori. puteti sa puneti in fiecare pahar cate o fantoma(mototoleste o bucatica de ziar cat o bila de marimea unei mingi de ping-pong si inveleste-o intr-un servetel de hartie si leaga stran la "gat". desenaza-i ochii si gura si infige-o intr-un bat subtire de lemn.
pe. s.:succes la partylove struck

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Bauturi? Vodka cu lamaie, bere si Big Party.

| mrproffesor a răspuns:

Creca tot cu dovleci scobiti sunt de acord si eu dar nu prea in extreme

| brunetzika_6738 a răspuns:

Poti sa faci si "minidovleci":taie un capacel din partea de jos a unei mandarine, scoate cu grija miezul si clateste coaja cu apa calduta, apoi decupeaza ochii si gura. pune si o lumanare si o sa iasa foarte frumos
sunt mini, draguti si in plus miros foarte frumos(coaja de portocala)

| mari_3334 explică:

Participa si profesorii deci nu prea merge laughing. ma refeream la sucuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Bia! Si eu organizez o petrecere de halloween pentru. copii.Decoratiunile le-am gasit la Carrefour(ghirlande cu fantome, scheleti, lilieci). Daca esti din Constanta, mai gasesti cate ceva si la magazinul HI-HI(paianjeni, lilieci, dovleci etc.)SAU... puteti confectiona(neaparat cu culorile:orange, negru, violet, rosu):siluete de lilieci, dintr-un cearceaf, o fantoma; maturi prin incapere; schimbati becurile cu unele colorate (pentru o atmosfera mai sumbra si pentru semiobscuritate)...Jeleurile sub forma de paianjeni, viermi, oase scheleti lilieci, proteze ca ar ajuta si ele...Ar mai fi multe de zis...Aaaaa...nu uita! Nu exista petrecere de Halloween fara macar un dovleacwinkingNumai bine!