| Marincean_Luminita_1977 a întrebat:

Pai pe mine ma doare sub burta,ametesc,dureri de spate,obosesc repede, am senzatia ca sunt udă pe chiloti si uneori am crampe. oare o sa imi vina ciclu? am 12 ani

2 răspunsuri:
| Daciu_Andrei_1990 a răspuns:

Da... pregătește-te pentru schimbările care vor apărea de acum încolo. Ești în perioada în care au loc schimbările corporale și e posibil cât de curând să-ți vină și menstruația!

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca s-ar putea ca simptomele prezentate sa faca parte dintre mesagerii prin care esti anuntata/atentionata ca organismul tau este pregatit si se afla in pragul inceperii procesului menstrual. Ar fi indicat sa discuti cu mama ta deoarece ea este persoana care iti poate da cele mai bune sfaturi. Multa sanatate!