| remberfan a întrebat:

Pana cand e legea asta anti-petarde?
Ca nu vreau sa patesc si de revelionul asta ca la cel trecut de n-am gasit absolut nimic, nicun magazin ce vindea petarde x(.
Stiu ca ma gandesc prea de vreme la revelion dar vreau sa-mi raspundeti.
Funda

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Pana cand?batting eyelashes Nu am auzit ca legile sa aiba termen de valabilitate. Termenul lor este nelimitat. Deci.asta este. Dar cum in Romania este posibil orice, poti cumpara petarde de la cei care dau "pe sub mana", adica incalca legea. Trebuie sa cunosti pe cineva care are relatii de genu' si gata!winking

2 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Asta nu stiu. Cica sunt periculoase smug. La mine in oras gasesti la fiecare 3 metrii o taraba cu petarde: "-Sefu`, iei o petarda?" laughing...

Răspuns utilizator avertizat