| kalymari a întrebat:

Pana unde credeti ca ar trebui sa mergeti cu distractia? Pana la extrem sau exixta un punct in care ar trebui sa va opriti? (as dori raspunsuri din partea tinerilor...sunt fff curioasa in ce fel de societate traim pentru ca se,, zvoneste" ca,, noua" generatie e de fapt o,, degeneratie" ) oh go on

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Limita ti-o impune educatia si bunul simt. In plus, nu trebuie sa uiti ca libertatea ta se termina unde incepe libertatea altuia.
Si eu nu cred ca generatia tanara de acum e mai rea decat altele. Cand eram eu adolescenta, generatia mea eram rockeri. Si toti ne huiduiau cum dam noi din cap la concerte si cum suntem nite ciudati si niste ratati. Generatia aceea are acum intre 27 si 35 de ani si, conform studiilor, reprezinta cea mai de succes generatie din istoria Romaniei, cei mai muncitori si cu performantele cele mai bune.

3 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Si eu sunt adolescenta, si pot sa spun ca totul ar trebui sa aiba o limita. daca pentru unii distractia inseamna sa bea pana nu mai poate si dupa sa faca misto, sa injure etc asta NU este distractie.depinde si in ce grup de prieteni aihappy
eu week asta am fost la munte cu cortul(cu prieteni)si pot spune in adevaratul sens al cuvantului ca m-am distrat!big grin

| Parintele a răspuns:

Catre limite. dar pana acolo unde nimeni nu se simte deranjat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

unii adolescenti exagereaza in privinta distractiei nu trebuie sa mergem pana la extrem ne trebuie o limita