| bogdan133 a întrebat:

Parinti mei nu se mai inteleg de ceva timp. au decis ca maine sa se duca la tribunal pentru difort sad, eu o sa raman cu mama si sora mea mai mica. eu nu stiu ce se v-a intampla cu casa deoarece mama vrea sa dea rescumparare pentrua ramane tot aici. dar rescumpararea poati fi foarte mare la un ap de 3 camere mobilat cu balcon de term... etc.straight face si nu stiu totusi ce se v-a intampla in continuare. VA ROG SFATURI! PLZZ!

1 răspuns:
| Lunetta a răspuns:

Buna.
E o situatie dificila.
Eu as spune,sa incercati o ultima conversatie in familie,tu,sora,tata si mama. Sa incerci sa-i faci sa se razgandeasca si dupa sa-i lasati singuri sa vorbeasca in calm si liniste,poate o sa se razgandeasca,in caz de nu. Va trebui sa-i intelegi,fac asta pentru. ca e cel mai bine... Daca nu se mai inteleg.happy
Nu iti pot spune sa stai calma,ca in aceasta situatie si eu as fi disperata,dar incearca ce ti-am zis mai sus,o ultima incercare,spune-le ca tu nu vrei sa se desparta,ca tii la ei,spune-le tot ce simti tu, si dupa lasati-i sa vorbeasca, in liniste.
Ai grija de tine si de surioara ta.happy