| TabooR a întrebat:

Parinti mei or ce as face cand sunt bolnav se gandesc doar la bani si niciodata la sanatatea mea mereu imi spune ca mai bine sa plec de la ei dar nu am unde sa ma duc sad nu stiu ce sa fac sad ajutati-ma

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Si tu ce varsta ai de vor sa te zgorneasca?
Daca nu ai bani, doctorii nu se uita la tine si medicamentele tot cu bani se cumpara!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Ai niste parinti care nu se pot numi ''parinti''
cum sa iti zica sa pleci?

mai bine te duci la un prieten sau la bunici pentru o vreme si poate atitudinea lor se va schimba!

bye-bye

| TeooTeo a răspuns:

Cum adica iti spun sa pleci de la ei?!:o
adica unde vor sa pleci?

| myha a răspuns:

Pentru prima data ma socheaza ce aud.sau mai bine zis ce vad.
Ma bucur ca am parinti care tip pasul cu timpul de acum si care imi fac toate poftele.
O varianta ar fi bunicii tai, daca te primesc si daca te intelegi bine cu ei.
Eu una in locul tau as incerca sa discut cu ei, sa le reprosez de ce imi zic asemenea lucruri si sa ii fac sa se simta vinovati. Poate nu e cea mai buna varianta dar eu una asa as face.
Le-as spune ' ei bine, si unde vreti sa ma duc? o sa scapati de mine cand o sa mor din cauza unei raceli minore pentru ca pe voi va intereseaza mai mult banii decat sanatatea mea'
Mult succes.
Daca te hotarasti sa faci ceva sau daca ai nedumeriri, scrie-mi la privat.
:*

| iza03zu a răspuns:

Wow naspa
Poi vb si u cu ei adica cum sa isi trimita copilu de acasa si cand este bolnav...nu stiu vb si u cu mama ta poate ea te intelege
Si daca nu vb cu o ruda mai apropiata sau chiar bunicii si povestestelor ce s-a intamplat si sigur te vor ajuta...iti urez multa baftaaa:*

| TeddyAn a răspuns:

E grav daca iti spun sa pleci de la ei... Du-te la bunici pentru o saptamana pana se calmeaza spiritele

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna; eu in locul tau m-as duce pentru o vreme la bunici si o sa vezi ca parintii tai o sa-ti simta lispa.Succes! fundita?

| Niinuuu a răspuns:

Spunele exact ce simti
nu cred ca sunt asa de piatra cum par =]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu credka faza asta te face sa te intarestica fire, nu te pierde, in dependenta de catsi ani ai pune-ti un skop de a deveni mai independent, si mai atent sa nu te imbolnavestides, preocupate ft mult cu skopul, si imbarbateazate cu faptul ca nu este nimeni sa te sustina... e greu dar posibil.