| AlexandruPorfir a întrebat:

Părinții iubitei mele vor să o ducă la ginecolog după ce cred ca am făcut sex. Poate găsi medicul semne ca am făcut sex?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Vede ca nu mai e virgină.

| darrio2007 a răspuns:

Daca asta inseamna sex pentru voi, medicul nu are ce sa vada.

https://www.tpu.ro/......antalonii/

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca medicul vede cu ochiul liber, ca are himenul rupt, semn de dezvirginare fiindca a avut loc penetrarea sexuala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poate medicul sa vada semne daca a existat contact sexual, insa ATENTIE... lege interzice testele de viginitate, asa ca medicul nu le poate spune legal parintilor nimic daca nu este o problema care pune in pericol viata minorei/ sau o sarcina.

Doar autoritatile pot cere rezultatul unei astfel de examinari.

| Wr3nch a răspuns:

Poate confirma ca nu mai e virgina.

| Madaxo97 a răspuns:

Poate confirma dacă mai are himenul intact sau nu, atât. Asta nu ține neapărat de virginitate pentru că himenul se poate rupe și din alte cauze, deci nu poate dovedi nimic până la urmă medicul.

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista asa ceva, virginitatea e un concept social, are legatura doar cu prima noapte de sex. himenul poate fi rupt si de la exercitii. O mare prostie. Ce grij au si parintii astia, penibil

| Giulia911 a răspuns:

Logic