| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei sunt foarte severi si nu sunt de acord cu relatia mea si cu a unui baiat de 17 ani.eu am 15 ani. tata nu vrea sa auda de asa ceva si nici mama. ajutati-ma va rog pentru ca m-am saturat de cearta...de batai si pedepsecrying eu il iubesc foarte mult si el pe mine dar mi-e frica ca s-ar putea sfarsi din vina parintilor i nu as vrea.pentru mine nu exista viata fara el pentru ca as muri de suferinta

5 răspunsuri:
| andrian a răspuns:

Papusa nu stiu cum te numesti, nu ma intereseaza de fapt, uite sfatul meu nu suferi dupa un baiat...concluzia asta nu o trag toti numai cei care au suferit si stiu cum ee am suferit si eu dupa o fata care era cu altu de mina in timp ce eu sufeream! sfatul meu e ca pin la casatorie iubeste numai daca vei fi iubita

| Alice_6278 a răspuns:

Buna!

Esthi intr-o situatzi ft delikate.

Am mai auzit astfel de kazuri.
Incearka sa le explici situatzia, incearca sa le amintesthi de adolescenta lor. daca ei nu au avut ce shiau dorit de ce sa nu-ti ofere tie ce vrei tu adica "libertate". Te tzin din strins deoarece le este frica ca peste putin timp ii vei parasi vei tri la casa ta si atunci nu te va mai vedea asa de des.

Intzelege sunt parintzi si ca orice parinte isi protejeaza kopilul...Nu inteleg de ce au impotriva la relatzia voastra? banii sau ce? nu este si el om?

Nu importa starea financiara sau altceva conteaza ceea ce simti conteaza ca esthi iubita din tot sufletul. Iar cand vei fi singura si trista sa-ti amintesthi ca cineva undeva te iubeste cu adevarat.

Parintzii tai in asa situatzi trebuie sa te sustzina, dar ei nu procedeaza korek. tu ai nevoie de libertate si de iubire pura.

Asha ca asculta ce spun ceelaltzi dar procedeaza dupa cum iti soptesthe inima si sufletul

Sper ca te-am ajutat... Sorry de greshelele care le-am facut cand am skris

:* sad

| alina_3473 a răspuns:

Asa am fost si eu la varsta ta, nu erau deloc de acord sa imi fac un prieten ne vedeam pe ascuns si pana la urma cu trecerea timpului si-au dat seama ca nu poate sa ma desparta de el orice ar face si au ajuns sa il iubeasca ca pe propriul lor fiu asa ca mai asteapta sa treaca timpu sa se obisnuiasca cu idea ca nu mai ai 12 ani si ca ar fi timpu sa iti faci o relatie asa sunt parintii mai ales cei de fete si el daca te iubeste o sa te astepte si o sa fiti fericiti oricum e frumos sa te vezi si pe ascuns acum eu si sotu meu ne aducem aminte cu drag si radem. Succes si multa rabdare.

| mariusciocan a răspuns:

Da. este vorba de protectie aici. nu ca ar avea ceva cu tine sau cu el. se gandesc ca esti prea mica pentru asa ceva (mai ales tatal tau) cel mai bine ar fi sa va vedeti fara sa stie ei si gata. plus ca "as muri de suferinta" nu ar trebui sa zici asa ceva. o sa ai la baieti in viata asta sa te saturi. nu o sa mori, stai linistita. nu cred eu ca el e printul tau in armura. sau cel care are penisul din ciocolata si ejaculeaza bani laughing. o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nimica dac te indrogostestesti de un baiat de doi ani mai mare dect tine nu-i da atenzie