| andreaconstantin2011 a întrebat:

Parintii mei sunt foarte stricti si nu ma lasa cu tiktok si Instagram, am 13 ani o data mi-am instalat pe ascuns tiktok si m-au batut cu cureaua mar! Am doar 13 ani, ce pot sa fac? Voi astia care aveti tiktok si Instagram suneti norocosi, ce nu as da sa am tiktok, norocosilor.

3 răspunsuri:
| Ilovedinero a răspuns:

La 13 ani ce-i drept nu ai voie pe Instagram si tiktok.Ai nevoie neaparat de acordul părintilor, plus ca intr-adevar sunt si lucruri bune pe retelele de socializare insa sunt si pericole

| Violleta2022 a răspuns:

Bine fac parintii tai ca te pedepsesc, fiindca copii mici nu au ce cauta pe site-urile de socializare.

Asculta-ti parintii si nu te mai plange pe forumuri despre ei, ca vor ajunge sa citeasca porcariile pe care le scrii tu aici si atunci sa vezi pedeapsa.
Ar trebuii sa-ti fie rusine sa scrii asa ceva pe forumuri, copil obraznic si neecunoscator ce esti.

| Fatamuntilor a răspuns:

La drept vorbind si aici voie de acordul parintilor
Obligaţii la înregistrare

Este interzisa inscrierea minorilor cu varsta sub 12 ani. Pentru minorii cuprinsi intre 12 si 16 ani (neimpliniti), TPU.ro solicita acordul parintilor/tutorelui in vederea inscrierii.
Utilizatorul are obligaţia de a furniza informaţii reale şi complete despre persoana sa atunci când completează formularul de înregistrare pe portal, la crearea unui cont de membru pe portal şi la accesarea serviciilor. În cazul în care există suspiciunea că aceste informaţii nu sunt reale, administratorul îşi rezervă dreptul de a restricţiona accesul utilizatorului respectiv la serviciile de pe portal. Restricţionarea accesului poate însemna ştergerea contului şi a tuturor informaţiilor pe care acesta le conţine, ştergerea opţiunilor definite şi înterzicerea accesului la toate serviciile.
De asemenea, utilizatorul îşi asumă întreaga răspundere civilă şi penală pentru informaţiile pe care le transmite sau le publica pe portal. FreeRoad SRL nu are şi nu poate avea nici o responsabilitate juridica faţă de informaţiile publicate sau transmise pe Internet de utilizatorii portalului.