| AnemonaP a întrebat:

Parintii nu ma lasa sa imi iau laptopul la mare. Spun ca se fura.Si se dau spargeri in hoteluristraight face.Ce sa fac? Am nevoie sa il iau. Fara sa spuneti sa il pun undeva findca ei observa mereu se uita in bagaje de 50 de ori pana pleaca sa vada daca nu au uitat ceva. Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

3 răspunsuri:
| Darkerblack a răspuns:

Nu ai putea incerca sa-ti iei un rucsac in plus si sa-l pui acolo? I-ai putea convince ca ai niste carti sau ma rog gasesti tu ceva. Iar daca n-ar merge l-ai putea strecura cand nu se uita imediat inainte de a pleca.

| ßσьσсєℓα a răspuns:

Poti sa le spui ca nu sunt ´´spargeri´´ eu am fost cu cortul cu tot cu laptop ( nu am potut trage curent deci nu am mai intrat pe net ) si noi lasam uneori masina deschisa si mai am laptopul ( chiar acum dau raspunsul de pe laptop ).

| Alchemis0 a răspuns:

Le poti promite ca vei avea mare grija,chiar ai nevoie de laptop.Le spui ca`l scoti doar atunci cand stai in camera,cand nu. il pui in bagaj, sau il cari dupa tine peste tot, pe plaja, la restaurant, etc.Parintii sunt greu de convins cand vine vorba de chestii"minore"(evident, pentru ei!)..By the way, incearca ochii de catelus, eventual inlacrimati putin, si fraza:adolescentii nu pot traii fara laptop sau telefon/sau amandoua.Sa-mi zici cum a iesit:*, bafta.