| crissh a întrebat:

Parintii sunt intotdeauna o problema, cred ca fac cei mai bine mine noi dar de fapt imi incurca viata. cum sa fac sa il accepte pe prietenul meu? am nevoie de ajutor.
motivul pentru care nu il plac pe prietenul meu e ca a stat cu o fata care ma suna acum si imi spune ca a parasito din cauza mea...
cum sa fac sa nu ma mai sune fosta lui iubita?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Poti sa ii respingi apelul automat, trecand-o pe liste de ignore a telefonului. Cat despre parinti, in adolescenta e oarecum normal sa nu ne accepte prietenii/prietenele, pentru ca inca traiesc cu senzatia ca avem nevoie de protectie.

2 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Scumpo, in situatia asta, daca tu nu te ajuti, noi nu avem cum sa te ajutam. Dar totusi, ma mir cum de parintii tai nu cunosc situatia ta scoalara (pentru ca faci greseli de scriere magistrale) si cunosc situatia cu "iubitul si fosta iubita"!?

| Crissa_9514 a răspuns:

Incearca sa vorbesti frumos cu parintii tai si sa sa le explici ca tii la el si ca fosta lui iubita nu a fost parasita din cauza ta. Succes!