| elena_6631 a întrebat:

Pe 1 August e ziua mea, iar cativa amici imi spun sa le zic ce vreau de ziua mea ca o sa imi cumpere. Mias dori o placa de par noua, credeti ca e ok sa le spun ca asta imi doresc? sau sa ii las pe ei sa aleaga?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Bineinteles.Decat sa vina la tine cu nu stiu ce tampenii care nu au nicio utilitate practica si pe deasupra mai sunt si scumpe(chiar mai scumpe ca placa) mai bine ii zic discret unei prietene cam ce mi-as dori. Daca ii merge mintea putin, ar trebui sa se prindawinking

7 răspunsuri:
| Kittynika a răspuns:

De ce nu.nu costa extraordinar de mult o placa. pun bani impreuna si iti fac cadou una.big grin

| Miruna_7873 a răspuns:

Pai e Ok sa le spui ce iti doresti.
Dar fa-i sa inteleaga ca nu e neaparat ( dupa ce le spui ca-ti doresti asta) sa ti-o cumpere. E doar o dorinta personala.
Nu vad de ce n-ar fi in regula avand in vedere faptul ca o placa nu e atat de scumpa;*.
Bafta si la multi anibatting eyelashes.

Răspuns utilizator avertizat
| KatyKat a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuu, in nici un caz, dar daca asa de tare doresti, spune parintilor sa iti cumpere, sau fa niste "NAMIOKURI" ca doresti, ei o sa intelega poate si o sa iti kumpere succes sh LA multi Ani! Hb*))

| mariuka a răspuns:

In niciun caz sa le spui, acest lucru este ar fi un gest urit din partea ta...ar fi ca si cum i-ai obliga sa-ti cumpere acel lucru...cadoul trebuie lasat la apreciere musafirului(invitatului)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii zici un buchet de flori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-as simti in ultimul hal daca, din intamplare, as da drumul la gura tocmai cand ma intreaba cineva ce-mi doresc.( se pot trage n concluzii, toate jucandu-se cu adevarul).
Daca o prietena mi-ar zice ca si-ar dori o placa de par(exemplul tau) de ziua ei, nu i-as cumpara-o. Motivul? Iti sunt prietena sau card de credit? Iti iau un lucru util, care consider EU ca-ti foloseste. Unde mai e surpriza cadoului(ca doar asa se numeste)?