| maduts a întrebat:

Pe care profil l`ati alege, filologie sau stiinte sociale?
De ce?

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Eu sunt la filo.Se da teza la romana, latina, o limba straina si la alegere istorie sau geografie. Din clasa a 11-a scapi de matematica, fizica si chimie(ceea ce e foarte convenabiwinking Nu se face asa multa istorie doar 2 ore pe saptamana, romana4-5ore, Limbi straine-3 ore, latina 2 ore iar din a 11-a o ora, geografia2 ore si din a 11-a o ora, plus stiinte sociale. se face si aici logica(in a 9-a), psihologie(a 10-a), etc doar ca nu dai teze la aceste obiecte.

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mie imi plac stiinele sociale - faci logica, nu faci asa multa latina si faci si matematica.

| liveincolors a răspuns:

Stiinte sociale mi se pare mai convenabil decat filologie, pentru ca nu se face prea multa latina.

| Mirela a răspuns:

No.name : dintr-a 10-a nu se face mate nici fizica si chimie tongue parca nici biologie tongue
Eu as alege stiinte sociale love struck pentru ca-mi place psigologia. Sper ca anul asta sa intru la liceu cu profil stiinte soc. :X

| Petronela a răspuns:

Stiinte sociale pentru ca la filo trebuie sa citesti multbatting eyelashes:d

| ANoNim_7814 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci...
filologie=limbi straine...romana engleza franceza.latina.mai departe cu filologia dte duci la faculalte de limbi straine...
stinte sociale=matematica... logik. mie se pare mult mai accesibila filologia pentru ca nu dai bac la mate din cate am auzithappy

| alabala a răspuns:

@no.name
eu sunt la stiinte sociale, si nu inseamna deloc matematica. facem doar 2 ore pe saptamana, ca si geografie sau istorie.si nici nu dam bacul din mate, doar ca vom face pana in clasa a 12-a happy

| x_7728 a răspuns:

Stiinte sociale, pentru ca din a 11-a nu mai faci latina, iar mate nu se prea face la stiinte sociale. >big grin

| laviniaerg a răspuns:

Stiinte sociale pentru ca la filo faci mai multa romana si istorie, care nu imi place deloc si este mai lejer thinking mie asa mi se pare (cel putin la liceul la care ma duc eu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu is a 8a si am de gand sa dau la stiinte sociale e mai lejer la filo trebuie sa te bazezi pe limbi straine limba latina pe cand la stiinte se bazeaza pe istorie geografie stiinte socio-umane(psihologie, logica, economie, filozofie)religie istoria religiilor