| NUUSTIU a întrebat:

Pe ce prinicipiu mergeti" Capul plecat sabia nu-l taie" sau "Nu lasa capul jos pentru ca doare si mai tare"? Multumesc.

6 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Eu una pe „Capul plecat sabia nu-l taie".

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*

Eu mereu am mers pe principiul, si voi merge in continuare: Nu lasa capul jos pentru ca doare si mai tarehappy
Si de cele mai multe ori, mi sá dovedit ca este adevarathappy

te pup:*

| Rustin a răspuns:

Io merg pe asta
"Cine-i harnic si munceste, ori e prost, ori nu gandeste"

| KaRa23S a răspuns:

A doua varianta. Mai bine mor decat sa ma umilesc. Orgoliu doare mai tare ca orice.

| bebetho a răspuns:

Pff,pe amândouă, depinde de context. Înclin spre prima variantă mai degrabă dar nici a doua n-o resping.
Literalmente, clar prima variantă laughing, n-aş putea fi un martir.

| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

Pai eu sunt o fire care nu acepta principiul „capul plecat sabia nu-l taie" eu niji o data nu las capul jos si fac doar ce cred eu ca e bine si nu-mi pasa de ce zic alti... uni zic ca asta e un defect dar nu ma inte! mereu am mers si voi merge si inca merg pe: „nu lasa capul jos pentru ca doare si mai tare"
nu am sa las capul jos niji o data indiferent de durere sau greutate!
nu ma las incalcata in picioare, nici pe mine nici orgoliu.nimeni numi va pata orgoliul vreo data si niji cu capul jos nu ma ma vvedea! prefer sa doara cu capul sus decat sa im fie bine cu capul jos sa ma umilesc sa-mi patez orgoliul.asta e firea mea! mereu am capul sus si indiferent de situatie merg pe principiul: "nu lasa capul jos pentru ca doare si mai tare" te doare de oare ce te umilesti!

fundahappy?
u pe ce principiu mergi?smug
cine zice ca ce faci nu e bine is gelosi nu ca au dreptate de aia nu ma intereseaza...
in princiupiu nu las capul jos si niji nu ma umilesc in fata cuiva!

nu radetzi dar o data ma ingenunchiat un baiat si...rolling on the floor atunci cand m-am pus jos l-am tras de picioare si era sasi sparga capu xD
ps: nu la scoala!