| LARIqueen a întrebat:

Pe ce profil trebuie să merg dacă vreau sa studiez psihologia?winking

Răspuns Câştigător
| Supicadepui a răspuns:

Daca te referi la profilul liceului, atunci du-te la pedagogie. In clasa a X-a faci psihologie generala ( 3 ore, fata de alte profiluri), intr-a XI-a faci psihologia varstelor, iar intr-a XII-a faci psihologia educatiei, psihopedagogie speciala, plus cei 4 ani de pedagogie si de practica care te vor ajuta in acest domeniu.
Daca te referi la facultate, du-te la Psihologie si Stiintele Educatiei.

1 răspuns:
| nitromonkey88 a răspuns:

Daca te referi la liceu, du-te la STIINTE SOCIALE (SS). Sau filologie, dar la ss e mai bine