| Min_2759 a întrebat:

Pe ce se bazeaza prietenia, amicitia dintre colegi? : )

3 răspunsuri:
| julka a răspuns:

Pe incredere, pe sinceritate, pe lucru in echipa. Nu se bazeaza pe barfa, pe invidia, pe ura. Din pacate, elevii de azi (nu toti) se imprietenesc cu cine e mai popular si mai nesimtit. Incearca sa te imprietenesti cu cineva care merita, ca o sa ai de castigat in viata. Si fereste-te de cei care te barfesc ca ai numai note mari, ca sa nu ajungi sa suferi.

| Candace a răspuns:

Pe sinceritate...ca daca nu esti sincer.s-a dus naibii! cele mai bune prietenii sunt cele care nu tin cont de ce note a luat colegul...e cam greu sa gasesti o prietenie adevarata.eu in generala, am avut o "prietena buna", pana cand mi-am dat seama ca ma tinea de vorba in ora doar ca sa imi scada mediile si sa ma certe profesorii, eu iti zic ca sa ai grija, ca invidiile sunt imense( mai ales intre fete). gandeste-te bine cine iti e prieten si cine dusman! happy

| IntodeaunaPunPariuCuViata a răspuns:

Pe increderewinking