| Pepenecald a întrebat:

Pe ce se bazează profilul Tehnician in Telecomunicații?

1 răspuns:
| Username272 a răspuns:

Cine sunt si cu ce se ocupa? Tehnicianul de telecomunicatii lucreaza, verifica, asambleaza, controleaza si repara echipamentul si liniile de telecomunicatii.

Care sunt îndatoririle postului? Obligatiile includ: sa asambleze, sa controleze functionarea echipamentului si a cablurilor de telecomunicatii si sa execute lucrari de reparatii la toate acestea.

Unde se desfasoara activitatea si în ce conditii?
În medii de lucru care nu ridica probleme, desi o parte din munca se desfasoara în aer liber.

Ce instrumente / echipamente folosesc?
Tehnologia computerizata si alte echipamente de birou si echipamente de masura.

De ce aveti nevoie pentru a reusi?
Sa fi terminat liceul cu diploma de bacalaureat, sa abordati o maniera de lucru sistematica si sa aveti cunostinte de tehnologie.