| ubytha a întrebat:

Pe cea mai buna prietena a mea o cheama ana
imi spuneti si mie multe porecle de la numele acesta plsss?

dau funda la cele mai multe

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Porecla nu are nicio legătură cu numele.

| Rukhsandra a răspuns:

Gilda

| Aly_3645 a răspuns:

Buna
Ann, Ani, Anica, Anu, Anootza, Anna, Anny, Anik, Anootsa, Anne, Aniella.
Dar sincer, de ce sa ii pui o porecla? Are cel mai frumos nume din lume si care se pronunta in orice limba! Ii poti pune porelce si dupa personalitatebig grin
Sper ca te-am ajutatbig grin

| ♥andreyusca11♥ a răspuns:

Pe prietena mea o cheama \Ana Maria iar eu ii spun Ana-Banana(e funny) dar daca nu-i place nu-i mai spune (doar daca nu-i dusmanul)

| Dek a răspuns:

Any, An, Anutza, Anita, Ania

| annammaryya a răspuns:

Ann, Anutza, Anette (si se pronunta Anet sau Aneta), Anicuta, Anica, Aniela, Ana babana eu stiu pentru. ca si pe mine ma cheama Ana