| deadman a întrebat:

Pe tot parcursul anului trecut, si ma refer la cel scolar, de fiecare data cand ma duceam acasa vedeam in statia de autobuz o fata care este din liceul si care era a9a la fel ca mine, dar niciodata nu am indraznit sa ma bag in vorba cu ea si sa o cunosc, iar acum ca incepe noul an scolar m-am gandit sa imi fac curaj si totusi sa vorbesc cu ea si sa o cunosc, dar nu stiu cum sa o abordez, vazandu-ma si ea pe mine in statie in a9a si stiind ca nu am indraznit sa vorbesc cu ea. Si nu stiu despre ce sa vorbesc cu ea si ce sa i spun. Si mai ales cum sa incep. Ceva sfaturi, va rog mult?

P.S.-Prin statia aia nu trece decat un autobuz si stie ca stiu in ce liceu este si chesti de genul asta, pentru ca am facut contact vizual si pe culoar la scoala.

3 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Oferă-i locul tău când este prea aglomerat.
Vorbeşte cu ea, cu curaj că nu muşcă!happy
O zi bună!

| ElenaSA a răspuns:

Pai incerci sa vorbesti cu ea,spui cum te numesti, ca sunteti la acelasi liceu, ce iti place la acest liceu, vezi ce profi are si discti despre ei, etc

| PreaTareღ a răspuns:

Funda : - Te imbraci frumos, elegant ii aduci o floare ii spui cum, te numesti,
Ii spui ca ai observat-o in acest an scolar, desii nu am fost pregatit, da insă esti pregatit acum, o inviti la o seară undeva la un bar si acolo incerci sa o saruti sau conversatii incat sa-i faci pe plac,
big grin Sper ca te-am ajutat