| Mimo3 a întrebat:

Pentru a trece de o facultate îți trebuie limba engleză? Poți trece de bac fără competente?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru facultate nu îți trebuie neapărat vreo limba străină. dar pentru bac cam da

| Furnicuta000 a răspuns:

Competentele la bac sunt o formalitate, nimeni niciodata nu o sa te intrebe de ele.
Si la facultatile care NU sunt de litere sau limbi straine sau ceva de genul se face engleza maxim 1-2 semestre dar e materie de umplutura la care trece toata lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei face obligatoriu o limba straina la facultate dar nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi decat daca dai la limbi straine! Nu iti face griji de competentele lingvisitice ca toata lumea le trece!

| yhua a răspuns:

Daca este incompetent nu trecu

| ViseTriste16 a răspuns:

Se dă proba la engleza fiind limbă de circulație. Și la Tic.
În rest mă gândesc ca știi despre ce e vorba