| spidy a întrebat:

Pentru admitere la facultate conteaza media la purtare dn liceu? stiu ca numa la academia de politie conteazad dar la celalte nu stiu, poate ma ajutati voi.mersi.

1 răspuns:
| Draghicieladenisa a răspuns:

Media la purtare n-ar putea sa-ti afecteze decat media generala, atat(daca media la purtare e 8 in loc de 10 automat media generala va fi mai mica). Stiu ca pentru academie nu ai voie sa ai media la purtare sub 9. Alte facultati care sa tina cont de asta thinking poate tot astea cu profil militar, disciplinar, din domeniul administratiei ceva, dar in rest (medicina, drept, teologie, mate, geografie) nu cred sa conteze.