| nobody_9468 a întrebat:

Pentru ce luptam atat?
Daca o luam logic tot in pamant ajungem.Am visuri, multe... dar oare se merita sa visez la o viata mai buna?
Imi fac planuri de viitor... Dar pentru ce?

Răspuns Câştigător
| pitikaaaa a răspuns:

Mda ai dreptate
toti ajungem in pamant.winkingdar pana sa ajungem in pamant avem o viata de traiat.happy(daca se numeste viata cea ce traim noi acum in tara asta.hee hee

si cat despre luptat
nu ai vrea sa ai si uh o viata de aia de "bogatana"?laughing
sau eu stiu sa traiesti cat de cat ok
poate de asta multi se "zbat" sa aiba o viata mai buna

si oricum stii vorba aia
"avem doar o viata, asa ca trebuie` sa o traim din plin"
sau ceva de genu (am citit si eu pe net, dar am cam uitatbig grin ce scria
deci am mai bagat de la mine)

oricum ideea e c trebuie` sa ne traim viata cat de cat bine de aia multi viseaza si se "lupta" sa aiba o viata buna...winking in fn asta pana mor si ajungem toti in acelasi` locbig grin

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cum, pentru ce luptam? Pentru a vietuii, pentru a ne inmulti, asta-i scopul nostru pe Pamant, ne nestem, crestem, ne inmultim si murim, toate astea printre alte tinte, idealuri, ambitii.

| gigiro a răspuns:

Problema care se pune este ca nu stim cand plecam din aceasta viata, ca daca am sti, nu ne-am mai omori atata. Din aceasta cauza si din cele enumerete de colegi, merita sa faci orice pentru a pune in practica ceea ce visezi. Uita-te la americani, co visele lor de imbogatire, au ajuns unde sunt. Tin minte o poveste adevarata care s-a petrecut acum 20 de ani. O romanca, fetite de vreo 11 ani, a castigat la primul ei '' targ '' 11 dolari. A fost un adevarat record, americanii au fost uimiti de ideea ei : sa vanda sirop la acel targ. Unde o fi ajuns acum?

| Mina a răspuns:

Da, ajungem in pamant. Dar pana atunci, nu vrei sa ai o viata asa cum ti-o doresti? Pentru ca ai numai una, sa nu uiti asta...

| gyorgya a răspuns:

In principiu pentru copii, pentru urmasii nostri luptam si muncim in viata. iar apoi mai este si multumirea sufleteasca ca am lasat ceva in urma, ca am realizat ceva si n-am facut umbra pamantului degeaba.viata este pentru a fi traita, si merita sa visezi si sa-ti doresti o viata mai buna ca pana ajungem in pamant mai este de trait. e bine ca ai planuri si vise pentru viitor, sper sa le si implinestihappy.